Liga prvaka, nokaut faza, Osmina finala - prve utakmice, 23.02.2022, 21:00 h, Vicente Calderón
Suci: Ovidiu Haţegan, Mircea Mihail Grigoriu, Sebastian Gheorghe (Rumunjska)
Atlético Madrid
Joao Felix 7'
1:1(1:0) Manchester United
Anthony Elanga 80'
Manchester United

Adut s klupe spasio Manchester United od poraza u Madridu, Vrsaljko odradio dobru utakmicu

Branimir Korać • srijeda, 23.02.2022.

Madridski Atletico i Manchester United u prvom susretu u Madridu remizirali su 1:1. Domaći Atletico bio je bolji protivnik, ali Manchester se u završnici spasio od poraza golom Elange...

Antoine Griezmann
75'
11
Thomas Lemar
76'

Aaron Wan-Bissaka
66'
31
Nemanja Matić
66'
27
Alex Telles
66'
36
Anthony Elanga
75'
14
Jesse Lingard
82'
Ralf Rangnick

Manchester United može biti itekako zadovoljan rezultatom koji je ostvario u Madridu. Atletico je bio bolji protivnik i ima za čim žaliti, vodio je, imao igru, Manchester nije mogao ništa, ali umjesto da Atletico podeblja prednost, primio je pogodak.

United ne igra dobro već duže vrijeme, ne briljira niti Atletico, ali Simeoneova momčad ipak je bolje krenula u susret i uzela kontrolu nad igrom.

Nije se dugo čekalo na prvi pogodak, već u sedmoj minuti Renan Lodi je ubacio, a Joao Felix zabio je za vodstvo.

Nastavio je Atletico s boljom i konkretnijom igrom te je deset minuta prije odmora imao još jednu dobru priliku, ali ovaj put Renan Lodi nije dobro reagirao i ostalo je 1:0.

Manchester je imao puno sreće u 45. minuti kada je Šime Vrsaljko dočekao loptu na drugoj vratnicu, pokušao ju je vratiti u sredinu, ali ona pogleda u glavu Lindelofa od kojeg se odbija u gredu koja spašava United pod drugog pogotka.

I u drugom dijelu domaćin je imao sve pod svojom kontrolom, sve do ulaska u zadnjih 15 minuta kada su krenule zamjene. To je nakratko izbacio Atletico iz tračnica, Manchester je to iskoristio i došao do poravnanja.

U 80. minuti Bruno Fernandes kasno je asistirao za Anthonyja Elangu koji dolazi sam pred vratara i lakoćom zabija za 1:1.

Svejedno je Atletico imao meč loptu za pobjedu u 87. minuti. Griezmann je dobro gađao iskosa, ali još jednom je vratnica spasila goste.

Ostalo je 1:1, na zadovoljstvo gostiju. Šime Vrsaljko kod domaćina odigrao je cijelu utakmicu.