Kontaveit i Swiatek uvjerljive u polufinalu i ušle u borbu za titulu u Dohi

Branimir Korać • petak, 25.02.2022.

Poznate su finalistice turnira u Dohi. Najbolji posao ovog tjedna odradile su Anett Kontaveit i Iga Swiatek koje će odlučiti o tituli...

Sjajan meč odigrala je Anett Kontaveit koja je pregazila Jelenu Ostapenko, Latvijku koja je značajno podigla formu i igra odličan tenis posljednjih tjedana. Međutim isto vrijedi i za Kontaveit koja je ovdje odradila fantastičan posao.

Estonka je pregazila Ostapenko sa 6:1, 6:4 i za manje od 70 minuta prošla je u finale ne pruživši Latvijki previše šansi.

Uspješna je bila i Iga Swiatek koja je u dva seta bila bolja od Marije Sakkari. Poljakinja je za sat i pol prošla dalje slaveći sa 6:4, 6:3.

Sakkari je oba seta otvorila breakom, u drugom je imala dva puta break prednosti, ali što je svaki set više odmicao, to je Swiatek igrala bolje i na kraju je upisala pobjedu u dva seta.

U finalu je čeka Kontaveit, bit će to njihov peti međusobni dvoboj. Prva dva dobila je Estonka, ali zadnja dva Swiatek.