HT Prva liga, 26. kolo, 05.03.2022, 15:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Zdenko Lovrić, Goran Pataki, Ivan Janić
3:0(1:0) Šibenik
Šibenik

Dinamo rutinski svladao Šibenik i iskoristio kiks Osijeka

Jan Šneler • subota, 05.03.2022.

Na prohladnom Maksimiru, u 26. kolu HT Prve lige, nogometaši Dinama bez većih problema svladali su prilično skromni Šibenik te su se na vrhu izjednačili s Osijekom...

Suad Sahiti
46'
16
Eros Grezda
66'
18
Ivica Vidović
66'
17
Marcos David Mina Lucumi
86'
15
Ivan Bikić
90'
Ivica Matas

Nakon iznenađujućeg remija Osijeka protiv Lokomotive (0:0), bilo je jasno kako će Dinamo napraviti sve da pobjedom protiv Šibenika ponovno zasjedne na prvo mjesto. Bez ikakvih problema, dominantnom predstavom Modri su pobijedili s visokih 3:0.

Od prve minute Dinamo je pritisnuo i stjerao Šibenik u vlastitu polovicu igrališta. U 13. minuti s lijeve strane Mislav Oršić ubacio je u šesnaesterac, lopta je kroz šumu igrača došla do Darija Špikića koji puca silovito, ali preko gola.

Tri minute kasnije sjajna akcija Dinama okrunjena je prvim pogotkom. Josip Mišić vidio je utrčavanje Petra Bočkaja iz drugog plana, bivši Osječanin u padu je lijepo pogodio i postigao svoj prvijenac u dresu Dinama. Niti šest minuta kasnije, ponovno Oršić ubacuje iz prekida, Bartol Franjić glavom zabija, ali pomoćni sudac opravdano signalizira zaleđe.

Gotovo ništa Šibenik nije pokazao u prvih pola sata, a Dinamo je kontinuirano nizao prilike. Špikić je imao solidnu šansu u 28. minuti, ali ponovno nije bio precizan. U 35. minuti fenomenalan udarac Marka Bulata sa ruba šesnaesterca završava na prečki.

U 42. minuti lijepo su kombinirali domaći, lopta je došla do Brune Petkovića koji se lijepo okrenuo, ali njegov udarac odlazi malo pored gola. Da je Šibenik gubio s pet pogodaka razlike, ne bi bilo nezasluženo te su gosti mogli biti izuzetno sretni ishodom nakon prvih 45 minuta.

Ipak, vrlo brzo u nastavku Dinamo zabija drugi gol. U 58. minuti Stefan Ristovski ubacuje u šesnaesterac, a Petković isprve pogađa s petnaestak metara i zabija za 2:0. Dosta osporavan u zadnje vrijeme, i to s pravom, Petković je protiv Šibenika odigrao odličnu utakmicu.

U 63. minuti Oršić je dobro zamislio ubacivanje za Bulata, ali nije bio najprecizniji, a pet minuta kasnije Komnen Andrić ne uspijeva pogoditi mrežu nego pogađa još jednu prečku. Rastrčani Dinamo nije stao, stalno su sijevale prilike ispred vratiju Lovre Rogića, a konačnih 3:0 postavio je u 76. minuti Martin Baturina.

Luka Menalo je sjajno zaključio akciju u kojoj je pukla šibenska obrana, proslijedio prema Baturini koji precizni s desetak metara pogađa. Do kraja susreta, dobru šansu imao je Šibenik, ali Dominik Livaković nije morao ići po loptu u vlastitu mrežu.

Dinamo je tako iskoristio kiks Osijeka, odradio dobar posao protiv vrlo indisponiranog i slabog Šibenika i upisao nova tri boda. Sada slijedi period od tjedan dana u kojem se Modri spremaju za veliki derbi na Poljudu protiv Hajduka.