Prvi nositelj bio je prejak, Ajduković bez finala Gran Canarije

Matej Kačan • subota, 05.03.2022.

Premda je cijeli tjedan igrao jako dobro u Gran Canariji, Duje Ajduković ostao je bez finala na španjolskim otocima. Ajduković je u polufinalu poražen protiv prvog nositelja...

Hrvatski tenisač Duje Ajduković ostao je bez finala Challengera u Gran Canariji. Premda je pružio jako dobar otpor, pogotovo u drugom setu, bolji od njega bio je prvi nositelj Roberto Carballes-Baena.

Španjolac, 79. igrač svijeta, slavio je u dva seta, ali meč je trajao gotovo dva sata. Odlično je Ajduković krenuo u prvi set i poveo je s 2:0.

No, nakon toga gubi dva svoja servisa, Španjolac osvaja četiri gema u nizu, a onda radi još jedan break za 6:3 i prvi set nakon tek 35 minuta igre.

U drugom setu Ajduković se pokazuje kao jako tvrd orah. Premda je Carballes-Baena došao do breaka viška i 4:2, Ajduković je pri 5:3 spasio meč loptu pa napravio break i vratio se u set.

Odveo ga je u tie-break, ali tamo nakon 4:3 gubi četiri poena u nizu pa Španjolac nakon sat i 18 minuta u drugom setu ipak odlazi u finale.