HT Prva liga, 26. kolo, 05.03.2022, 17:05 h, Rujevica
Suci: Duje Strukan, Hrvoje Radić, Goran Perica
3:0(0:0) Slaven Belupo
Slaven Belupo

Čerin pokrenuo Riječane i doveo ih na bod od vrha!

Matej Kačan • subota, 05.03.2022.

Adam Gnezda Čerin heroj je Rijeke u ovom kolu. Slovenac je svojim ulaskom pokrenuo dotad blijedu Rijeku protiv Slavena, sudjelovao u sva tri gola i doveo ju na samo bod od vrha...

Nogometaši Rijeke, suprotno svim najavama iz medija i vlastitog tabora, i dalje je jako ravnopravna u borbi za titulu. Riječani su na Rujevici s 3:0 protiv Slavena potvrdili pobjedu nad Hajdukom i sad su na samo bod od Dinama i Osijeka.

Slaven je bio taj koji je u dvoboj krenuo bolje i aktivnije. Koprivničanci su u prvih desetak minuta skupili nekoliko dobrih prilika i udaraca i mogli su voditi u ranoj fazi, ali se iskazivao Nediljko Labrović.

Vratar Rijeke spasio je vrata već nakon 30 sekundi kad je Bogojević lobom proslijedio dobru dugu loptu, ali Labrović čupa ispod grede, a nakon toga pokušavaju za goste i Kvržić i Zapata.

Prvi put Rijeka se ukazala u 13. preko udarca Pavičića s ruba 16 metara koji je dobro obranio Sušak, a to će ostati i najbolja šansa domaćih u prvom dijelu.

Nastavilo se vrlo aktivno, obje su momčadi tražile gol, ali nedostajalo je mirnoće u posljednjem dodavanju ili ubacivanju kako bi se ušlo u pravu šansu, sve do 45. minute kad je Caimacov silovito pucao malo izvan 16 metara, ali opet je Labrović na mjestu.

I u drugi dio Slaven kreće aktivno, opet je Zapata bio u opasnoj situaciji, Labrović spašava, a onda pogodak, ali na drugoj strani. Tek što je ušao Gnezda Čerin povukao je loptu i dao Pavičiću.

Ovaj ulazi s lijeve strane kaznenog prostora, vraća na peterac gdje Haris Vučkić lakoćom s crte posprema u mrežu za vodstvo domaćih, možemo reći i pomalo nezasluženo u tim trenucima.

No, nije to pokolebalo Podravce koji su nastavili napadati, ovaj put uz jedan razlog više - zaostatak. Reagirao je i Zoran Zekić i za posljednjih 25 minuta u igru uveo i oporavljenike Laušića i Krstanovića te je sve bacio u napad.

No, ubrzo je posao postao još teži jer u 70. minuta Rijeka je udvostručila prednost. Bio je to korner, Čerin i Robert Murić igraju kratku kombinaciju pa Čerin nisko ubacuje, a na 11 metara je Josip Drmić koji kroz šumu nogu zakucava u mrežu za 2:0, 16. put ove sezone za drugog strijelca lige.

U 78. minuti novi korner i novi gol. Krešićev prvi pokušaj Sušak je nekako odbio, ali Čerin je danas sjajan pa je "predasistenciji" i asistenciji dodao i pogodak te je s 11 metara pospremio odbijanac za visokih 3:0.

Riješilo je to susret, do kraja su Bijeli odradili posao i zaradili treću pobjedu u nizu. Dinamo i Osijek imaju po 53 na vrhu, Rijeka 52, a Hajduk 47 uz obveze u Puli u nedjelju. Slaven je prekinuo niz od dvije pobjede i sedmi je s 29 bodova.