Ragusa i Trešnjevka do uvjerljivih pobjeda

Matej Kačan • subota, 05.03.2022.

Odigrana su i dva susreta 18. kola Premijer ženske košarkaške lige, a pobjede su ostvarile košarkašice ekipa koje pretendiraju na samu titulu...

Dva najveća favorita za naslov Premijer ženske košarkaške lige, košarkašice Raguse i Trešnjevke stigle su do novih pobjeda u 18. kolu lige.

Posebno uvjerljiva bila je Ragusa koja je deklasirala splitski KAŽL s čak 34 poena prednosti z 15. pobjedu, dok KAŽL-u polako bježe i zadnje nade za polufinale jer Medveščak ima četiri poraza manje.

Nisu Splićanke imale šanse, u drugoj dionici već je dubrovačka ekipa pobjegla na 12 razlike i u drugom poluvremenu samo je povećavala prednost do konačnih 83:49.

Kod Raguse su gotovo sve igračice nastupile, a sve koje su ušle u igru imale su najmanje šest minuta igre i upisale su se u strijelce.Najbolja je ipak bila Iva Todorić s 15 poena i 11 skokova. Kod KAŽL-a je Nela Ljubić ubacila također 15.

Nešto manje uvjerljivo, ali ipak jako sigurno pobjedu su upisale košarkašice Trešnjevke. One su u Puli svladale domaćin s 84:65 i također su na 15-3 omjeru. Iva Žaja s 27 poena vodila je pobjednice, a blizu triple-doublea bila je Hana Mühl s 12 poena, sedam skokova i 11 asistencija.