Vodeni sportovi

Jadran u hrvatskom dvoboju u drugom poluvremenu pregazio Mladost

Branimir Korać • nedjelja, 06.03.2022.

Prvi dio nedjeljnog programa u regionalnoj vaterpolskoj ligi donio je dvoboj između Jadrana i Mladosti u kojem su Splićani bili uspješniji...

U hrvatskom dvoboju u 14. kolu regionalne lige Jadran je u Zagrebu bio bolji od Mladosti s 13:5. Splićani su pitanje pobjednika riješili u drugom poluvremenu nakon posve izjednačenog prvog dijela.

Na odmoru je na semaforu stajalo 5:5 da bi u nastavku susreta sve bilo u znaku Jadrana koji drugo poluvrijeme dobiva s 8:0.

Po tri gola postigli su Jerko Marinić Kragić i Konstantin Harkov, a kod Mladosti dva gola zabio je Franko Lazić.

Novi Beograd bio je očekivano prejak za splitski Mornar i visoko ga je svladao s 19:7. Beograđani su odmah odjurili na četiri gola prednosti koje su održavali do poluvremena da bi u nastavku susreta potpuno potopili Splićane.

Po tri gola kod Novog Beograda postigli su Strahinja Rašović, Duško Pijetlović, Draško Gogov i Viktor Rašović. Kod Mornara tri gola postigao je Marin Vrdoljak.