Vodeni sportovi

Hrvatski klubovi ekstremno neuspješni u Regionalnoj ligi, upisano pet poraza

Matej Kačan • subota, 05.03.2022.

Loš dan za hrvatske predstavnike u Regionalnoj vaterpolo ligi. Od pet hrvatskih klubova koji su igrali u subotu, upisano je svih pet poraza...

Vaterpolisti Juga doživjeli su neugodno iznenađenje u svom 11. dvoboju Regionalne lige. Jug je poražen od Radničkog i tako je s 12:10 upisao svoj tek drugi poraz, dok je Radnički uzeo sedmu pobjedu uz tri remija i poraz.

Loše je Jug krenuo u susret, rano se našao u minusu kojeg do kraja nije mogao nadoknaditi. Na poluvremenu je bilo 6:3 za Radnički, na kraju 12:10. Pobjednike je vodio Nikola Lukić s tri gola, kod Juga jedini na razini zadatka Maro Joković s četiri.

Bolje se nije proveo ni splitski Jadran koji je u iznimno efikasnom dvoboju poražen od Novog Beograda s 18:13, nakon 10:7 na poluvremenu. Beograđani su definitivno prelomili s 5:1 u trećoj dionici.

Po tri gola kod Jadrana zabili su Zvonimir Butić i Konstantin Harkov, dok je Novi Beograd strijelce rasporedio na nekoliko podjednakih.

Veliko razočaranje za Mladost koja je protiv Zvezde bila u egalu, ali je poražena pogotkom Subotića osam sekundi prije kraja i beogradska momčad upisuje petu pobjedu, dok Mladost ima pet poraza uz tri pobjede i dva remija.

Poraze su upisali i Solaris protiv Partizana s 10:6 te Mornar protiv Jadrana iz Herceg Novog s uvjerljivih 14:8.