Chelsea u teškom danu izborio pobjedu, Newcastle nastavio sjajan niz

Branimir Korać • četvrtak, 10.03.2022.

Odigrani su zaostali susreti u Premier ligi, a Chelsea je pak jedini odradio svoj susret 30. kola unaprijed. Odradio i slavio iako je dan počeo lošim vijestima za klub...

Leeds je promijenio trenera, ali ne i navike. Upisao je novi poraz, nastavio gubitnički niz, a ovaj put slavila je Aston Villa i to u gostima s 3:0.

Gosti su zasluženo slavili, bili su bolji protivnik i nisu pružili previše Leedsu. U 22. minuti poveli su golom Philippea Coutinha da bi u drugom poluvremenu dotukli domaćina pogocima Mattyja Casha i Caluma Chambersa.

Wolverhampton je na svom travnjaku s visokih 4:0 slavio protiv Watforda, a susret je bio riješen već u prvih 20 minuta. Tu je domaćin već zabio tri gola i riješio pitanje pobjednika.

Sva tri gola pala su u razdoblju od 13. do 21. minute, zabijali su Raul Jimenez, Cucho autogol te Daniel Podence. Točku na i stavio je Ruben Neves u 85. minuti.

Newcastle je sve dalje od zone ispadanja, tek nekoliko pojačanja, novi trener i bolja atmosfera te je odmah uslijedila serija sjajnih rezultata. Nova pobjeda upisana je u gostima kod Southamptona s 2:1.

Stuart Armstrong doveo je domaćina u vodstvo, ali Newcastle je pokazao kako je u naletu te je napravio preokret golovima Chrisa Wooda i Brune Guimaraesa koji je prvijenac zabio vrlo snalažljivo iz teške pozicije.

Težak dan je iza Chelseaja, ali završen je pobjedom protiv Norwicha u gostima s 3:1. Odradio je Chelsea dobru utakmicu, ne obazirući se na sva događanja iz ranijih sati.

Već u prvih 15 minuta poveo je s 2:0 golovima Trevoha Chalobaha i Masona Mounta. Imao je i u nastavku susreta više loptu u nogama, domaćin je pokušavao uglavnom iz tranzicije doći do pogotka, a u drugom dijelu smanjio je iz kaznenog udarca preko Teemua Pukkija. Ipak, Chelsea je u završnici stigao do trećeg gola i otklonio sve dvojbe zahvaljujući Kaiju Havertzu.