Premier liga, 29. kolo, 12.03.2022, 13:30 h
Brighton & Hove 0:2 Liverpool
Liverpool

Liverpool bez krivog koraka kod Brightona, zaostatak za Cityjem smanjen na tri boda

HINA, Mihaela Bradovski • subota, 12.03.2022.

Liverpool je nastavio seriju dobrih rezultata te je pobjedom kod Brightona smanjio zaostatak za vodećim Manchester Cityjem na samo tri boda...

Nogometaši Liverpoola približili su se vodećem Manchester Cityju na samo tri boda zaostatka 2:0 (1:0) gostujućom pobjedom protiv Brighton and Hove Albiona u susretu 29. kola engleskog prvenstva.

Domaći su bili bolji suparnik u prvih 15-ak minuta susreta, ali to nisu znali materijalizirati, da bi se ključni trenutak susreta dogodio u 19. minuti. Matip je uputio dugu loptu prema Luisu Diazu koji je izbjegao zaleđe, a zatim i iskoristio pogrešnu procjenu domaćeg vratara Sancheza koji je ostao u "ničijoj zemlji" te glavom s ruba kaznenog prostora poslao loptu u mrežu. Potom je Sanchez i pogodio nekontrolirano nogom Diaza u prsa te je trebao biti i isključen, no sudac Dean ga je ipak "poštedio".

Liverpool je pobjedu potvrdio u nastavku. Nakon što je Bissouma nespretno rukom zaustavio udarac Manea, Dean je pokazao na bijelu točku, a siguran izvođač u 61. minuti bio je Salah.

Drugi Liverpool sada ima 66 bodova, tri manje od Manchester Cityja koji će u ponedjeljak gostovati kod Crystal Palacea, dok je Brighton 13. sa 33 boda.