HT Prva liga, 27. kolo, 13.03.2022, 17:05 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Ante Čuljak, Luka Pušić, Dejan Vuković
0:0(0:0) Gorica
Gorica

Kiksao i Osijek, Gorica izvukla 'nulu' na Gradskom vrtu!

Matej Kačan • nedjelja, 13.03.2022.

27. kolo HT Prve lige ostat će upamćeno kao "kolo kikseva". Nijedan od prva četiri kluba nije upisao pobjedu, Osijek je u posljednjem susretu s Goricom odigrao bez golova...

Veliku priliku propustio je Osijek u 27. kolu. Nakon remija na Poljudu, imali su Osječani šansu odvojiti se od Dinama na vrhu, ali su protiv Gorice u sjajnom susretu odigrali bez pogodaka.

Samir Toplak tako je bez poraza u prva dva dvoboja na klupi Gorice, a Osijek je u posljednja četiri susreta na samo jednoj pobjedi uz ispadanje u polufinalu Kupa, ali je i dalje na diobi vrha.

Prvo poluvrijeme bilo je zaista sjajno, jedno od sadržajnijih ove sezone i pravo je čudo da se mreže nisu tresle. Prvi je s opasnim udarcima krenuo Kristijan Lovrić koji j imao udarac u sedmoj s 14 metara pa u 19. kad je imao zicer koji je bilo teže promašiti nego pogoditi, ali je napravio ono potonje i nije zabio svojima.

U 22. Mierez ima sjajnu šansu za proigrati suigrača, ali je u 16 metar pucao i nije pogodio, a onda kreće sjajan period Gorice i vatromet na sve strane.

Otvorio je u 24. Atiemwen udarcem "za zgrijavanje", a onda samo nekoliko sekundi kasnije, u nastavku akcije Hrvoje Babec poteže sa 17 metara, ali gađa vratnicu. Odbijenu loptu Keita je probao ugurati u gol, ali Ivica Ivušić brani.

U 30. minuti Ante Čuljak pokazuje na bijelu točku za Goricu. Mitrović je s desne strane ubacio, lopta je u ruku pogodila Čeberka, ali na VAR provjeri potvrđeno je zaleđe pa penala nema.

Samo pet minuta kasnije novi zicer gostiju, Atiemwen je izbačen u prostor i pobjegao je svima iz obrane, ali iz situacije 1 na 1 puca jako loše i slabo, točno u Ivušića.

U nastavku akcije Mitrović je pokušao glavom, ali Ivušić i to brani, pa u 42. Atiemwen jako opasno pokušava iskosa, ali pokraj gola.

Nakaon što je Osijek izdržao sav taj pritisak i silne prilike gostiju, krenuo je u npad kad je lopta pogodila Keitu u ruku, ali suci u VAR sobi smatraju da je to bilo izbliza i dok je ruka bila iza Keite pa nema penala.

Potpuno neobjašnjivo se na poluvrijeme otišlo s 0:0, a u početku drugog gledamo potpuno drukčiju utakmicu, pravu uspavanku. Nakon 17 minuta mira Laszlo Kleinheisler probudio je strasti sjajnim volejem pod gredu s 30 metara koji ipak Dominik Kotarski čupa u korner.

Kao da se utakmica nakon toga probudila, a probudila se i agresija pa Caio Cruz na aut liniji "lomi" Lovrića, poludio je Lovrić, Bjelica i cijela klupa Osijeka. Na kraju svega žuti Cruzu, a Lovrić iz slobodnjaka nabacuje Nejašmiću koji puca preko grede.

U 68. opet je gužva u kaznenom prostoru Gorice, driblao je Kleinheisler na petercu pa dao loptu Nejšmiću čiji prvi šut ide u blok, a drugi dosta pokraj vrata.

Umirila se utakmica nakon toga, Osijek je sve više dominirao, a Samir Toplak povukao momčad i krenuo zatvarati utakmicu, a onda u 85. minuti možda i najbolja prilika domaće ekipe.

Lovrić je potegnuo s 18 metara, Kotarski je to obranio, ali samo odbio do Topčagića koji s pet metara im gol na dlanu. No, Kotarski je sjajno ušao u šut i odbio i to u korner te spasio svoju ekipu.

Do kraja uz sudačku nadoknadu nastavilo se s dominacijom Osijeka uz povremene izlaske Gorice, pogodaka nije bilo pa opet imamo kiks momčadi s vrha i novo izjednačenje Dinama i Osijeka na vrhu!