Petra Martić nastavila sjajan niz i prošla u četvrtfinale Indian Wellsa

Branimir Korać • utorak, 15.03.2022.

Ljudmila Samsonova joj savršeno odgovara. Petra Martić slavila je i u četvrtom međusobnom dvoboju i prošla u četvrtfinale Indian Wellsa...

Od turnira u Rimu prošle godine Petra Martić traži formu i pokušava spojiti nekoliko dobrih nastupa. Uspjela je u tome u Indian Wellsu gdje je došla do četvrtfinala.

Martić je u osmini finala nadigrala Ljudmilu Samsonovu, Ruskinju koju je svladala u sva četiri međusobna dvoboja.

Ovaj put za pobjedu je trebala sat i 55 minuta u dosta izjednačenom meču u kojem su odlučivale nijanse i mirnoća Martić u završnici oba seta.

U prvom setu Petra je povela s 3:0, ali sredinom seta Samsonova se vratila i odluka je pala u tie-breaku. Tamo je Martić bila bolja s 8:6 te uzela prvi set.

U drugom setu Petra je jako dobro servirala, a jednu od prilika u završnici seta je iskoristila. Kod 4:4 napravila je break i nakon toga odservirala za meč i prolaz u četvrtfinale.

Tamo će igrati protiv 24. nositeljice, nekadašnjeg svjetskog broja jedan, Simone Halep.