70 minuta s igračem više Torinu nije bilo dovoljno za pogodak, Genoa tek do druge pobjede

Mihaela Bradovski • subota, 19.03.2022.

Odigrana su prva dva susreta 30. kola Serie A. Torino je poražen kod Genoe s 1:0 dok je Sassuolo visoko slavio protiv Spezije s 4:1...

Majstori remija, nogometaši Genoe (upisali su ih čak 16), stigli su tek do druge ovosezonske pobjede. Na svom stadionu slavili su s 1:0 protiv Jurićevog Torina u susretu u kojem nije sve išlo po planu za domaćina.

Naime Genoa je odlično krenula i povela već u 14. minuti golom Manola Portanove, ali samo deset minuta kasnije ostaje s igračem manje. Leo Ostigard zaradio je drugi žuti karton i Genoa je osuđena na žestoku obranu.

Do kraja prvog dijela Merim Vojvoda bio je blizu poravnanja, ali zaustavila ga je greda. U nastavku susreta Genoa je potpuno zatvorila prilaze svom golu, Torino je komplicirao i mučio se da dođe do ikakve prilike i iako je imao 70 minuta igrača više, do pogotka nije došao.

U domaćem sastavu Milan Badelj izašao je uz pljesak iz igre u 93. minuti kada ga je zamijenio Hernani. Kod Torina Marko Pjaca odradio je cijelu utakmicu, a Josip Brekalo u 51. minuti zamijenio je Mandragoru.

Sassuolo je u prvom susretu dana pregazio Speziju s 4:1. Na odmoru je bilo 1:1, Domenico Berardi je doveo domaćina mu vodstvo iz kaznenog udarca, a poravnao je Daniele Verde.

U drugom dijelu potop Spezije, zabijali su Berardi, Kaan Ayhan i Gianluca Scamacca. Martin Erlić igrao je cijelu utakmicu za goste.