Sosa asistirao u pobjedi, Lewandowski probio dvije velike granice

HINA, Matej Kačan • subota, 19.03.2022.

Zanimljivo je bilo u subotu u 27. kolu Bundeslige. Od Hrvata su na terenu bili Borna Sosa i Andrej Kramarić, prvi je upisao asistenciju, a novi velik dan imao je Poljak Robert Lewandowski...

Nogometaši Stuttgarta slavili su u 27. kolu Bundeslige kod kuće protiv Augsburga s 3:2, a asistenciju za prvi gol domaćih ubilježio je hrvatski reprezentativac Borna Sosa.

Sosa je 44. minuti namjestio gol Antonu za 1:1, no u sudačkoj nadoknadi gosti su preko Gregorischa opet došli u vodstvo. Stuttgart je ipak uspio preokrenuti u drugom dijelu golovima Marmousha (79) i Tiaga (85).

Sosa je odigrao cijeli susret za momčad iz Baden Wurttemberga, koja je pobjegla sa dna ljestvice i sada je 14.

Hoffenheim je 0:3 izgubio u Berlinu kod Herthe, a Andrej Kramarić je odigrao cijeli susret. Hertha je upisala sedmu pobjedu od početka prvenstva i trenutno je 16. na ljestvici s 26 bodova, dok je Hoffenheim šesti s 44 boda. Herthi su pobjedu donijeli Niklas Stark u 42., Ishak Belfodil u 64. minuti i Lukas Tousart u 74. minuti.

Uvjerljivu pobjedu upisao je i Mainz, koji je kod kuće slavio protiv Arminije s 4:0, a tri od četiri pogotka postigao je iz jedanaesterca. Mainz je poveo već u prvoj minuti golom Jonathana Burcardta, a pobjedu u drugom poluvremenu potvrdili su Musa Niakhate, Burcardt i Marcus Ingvartssen iz jedanaesteraca. Momčad iz Mainza je deveta na ljestvici s 37 bodova, dok je Arminia pretposljednja s 25.

Freiburg je odigrao samo 0:0 s posljednjeplasiranim Greuther Furthom. Freiburg je četvrti na ljestvici njemačkog prvenstva s 45 bodova, a Greuther Fuerth posljednji sa samo 15 osvojenih bodova.

U posljednjem dvoboju dana, branitelj naslova Bayern München prekinuo je niz od dva remija pobjedom nad Unionom i odvojio se od Dortmunda na sedam bodova. Posebni junak dana je Robert Lewandowski.

Sjajni Poljak još je jednom dao dva gola i oborio je granicu od 50 golova u sezoni u svim natjecanjima te je još jednom probio 30 golova u Bundesligi. Lewandowski je zabija u nadoknadi prvog dijela te u 47. minuti.

Prije njega za Bayern su zabili Kingsley Coman te mladi Nianzou.