HT Prva liga, 28. kolo, 20.03.2022, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Mario Zebec, Bojan Zobenica, Goran Perica, Jakov Titlić
Mislav Oršić 20'
Dinamo

Pogodak Oršića dovoljan Dinamu za tri boda u Koprivnici

Matej Kačan • nedjelja, 20.03.2022.

Važnu pobjedu za plus pet nad Hajdukom i Rijekom, a tri boda nad Osijekom ostvario je Dinamo u Koprivnici. Pogodak Mislava Oršićaa iz 20. minute bio je dovoljan...

Bez neke spektakularne igre, ali i bez velikog stresa i problema Dinamo je odradio obveze u 28. kolu HT Prve lige. Modri su u gostima kod Slaven Belupa slavili s 1:0, pogotkom Mislava Oršića.

Praktički sve bitnije odigralo se u prvih 20 minuta. Dinamo je krenuo dominantno i napadački, Slaven u početku izgleda potpuno nedoraslo i obrana je lako dvaput ispala pa se i mreža trese dvaput.

Prvi put je to u devetoj minuti, Oršić je pobjegao na lijevoj strani, vratio je u sredinu gdje je Bruno Petković. On je odigrao lijepi dupli pas s Andrićem i pogodio od stative, ali pali se VAR.

Pokazano je minimalno zaleđe Oršića u začetku akcije pa je pogodak poništen, ali onaj 11 minuta kasnije vrijedi. Josip Šutalo poslao je dugu loptu, a Oršić se našao sam iza leđa obrane.

Lako je primio i pogodio, ali pokazano je zaleđe. No, opet se upalio VAR, ovaj put vidjelo se da je Zoran Kvržić zakasnio u izlasku u offside zamku, Oršić je na vrijeme ušao i pogodak vrijedi.

Ostatak poluvremena, a praktički i susreta Dinamo je proveo u kontroli susreta, dok Slaven prema naprijed nije stvorio ništa. U 52. minuti slobodnjak iz opasne zone kraj vrata šalje Oršić, a u 55. Hansel Zapata upisuje i prvi udarac Slavena.

Do same završnice ne događase praktički ništa, Željko Kopić malo je osvježio kadar pa su zamjene podigle tempo, ali opet nema pravih prilika ni zicera do kraja.

Sa stran borbe za titulu vrijedi upisati tri boda Dinamu, kao i povratak Arijana Ademija koji je odigrao pola sata. Dinamo sad ima peet bodova više od Hajduka i Rijeke, a tri više od Osijeka.