Borna Gojo preokretom izbacio prvog nositelja u Bielu

Mihaela Bradovski • utorak, 22.03.2022.

Borna Gojo odlično je krenuo na Challengeru u Bielu. U prvom kolu svladao je prvog nositelja Francuza Pierre-Huguesa Herberta u tri seta...

Ždrijeb nije baš pomazio hrvatskog tenisača na startu Challengera u Bielu, međutim Borna Gojo je odradio dobar meč protiv Pierre-Huguesa Herberta i izbacio ga u tri seta.

Gojo je bio bolji i zasluženo je slavio, radio je pritisak na servis protivnik dok je sam dobro servirao i Herbert je vrlo malo toga napravio na reternu.

Prvi set Francuz je dobio u tie-breaku i to nakon što se izvukao iz breaka zaostatka svojim jedinim breakom u meču. U 13. igri Gojo je bio potpuno dekoncentriran i izgubio je taj dio igre sa 7:0.

U ostatku meča potpuno je dominirao. U drugom setu napravio je dva breaka, u trećem jedan i sve to je bilo dovoljno za pobjedu.

Herbert do kraja meča nije imao nijednu break priliku, nije imao šansu za povratak u meč i Gojo zasluženo prolazi dalje.

U drugom kolu igrat će protiv češkog kvalifikanta Mareka Gengela koji je iznenadio u prvom kolu Rubena Bemelmansa.