Serdarušić i Gojo odličnim nastupima preskočili prve prepreke

Branimir Korać • utorak, 29.03.2022.

Nino Serdarušić i Borna Gojo odradili su odlične mečeve na startu turnira u Oeirasu i Saint Brieucu te su upisali glatke pobjede u dva seta...

Nino Serdarušić imao je lagan posao u prvom kolu Challengera u Oeirasu. Svladao je bez ikakvih problema turskog kvalifikanta Ergija Kirkina uz samo četiri izgubljena gema.

Meč je potrajao tek 63 minute, a Serdarušić je potpuno dominirao, posebno u prvom setu u kojem Kirkin nije imao nikakve šanse. U drugom setu nastavilo se boljom igrom hrvatskog tenisača koji se s jedinim break loptama suočio na servisu za meč, ali je ipak uspješno dovršio posao.

U drugom kolu igrat će protiv Portugalca Pedra Souse od kojeg je izgubio 2018. godine u Marburgu sa 6:4, 6:1. Sousa je ovdje na startu bio bolji od Lucasa Gercha sa 6:3, 6:4.

Još težeg protivnika na startu Challengera u Saint Brieucu imao je Borna Gojo, ali i on je slavio u dva seta. Bio je bolji od šestog nositelja Gregoirea Barrerea.

Barrere u cijelom meču nije napravio nijedan break iako je imao prilika, a Gojo je tri puta oduzeo servis protivniku.

Sada mu slijedi bolji iz meča između Harolda Mayota i Alastaira Graya, tko god dođe, Borna će biti favorit.