HT Prva liga, 29. kolo, 02.04.2022, 19:05 h, Aldo Drosina
Suci: Duje Strukan, Hrvoje Radić, Vice Vidović
Haris Vučkić 29', 87'
Rijeka

Rijeka ponovno pobjeđuje, stanka je dobro došla

Branimir Korać • subota, 02.04.2022.

Nogometaši Rijeke ponovno su na pobjedničkim stazama. Upisali su pobjedu u gostima kod Istre 1961 s 2:0 i tako ostavili iza sebe poraze od Hrvatskog dragovoljca i Gorice...

U vrlo lošem raspoloženju Riječani su otišli na reprezentativnu stanku. Nakon poraza od Hrvatskog dragovoljca Goran Tomić bio je vrlo ljut, a nakon poraza od Gorice osjetilo se olakšanje što slijedi stanka.

Tijekom stanke uspio je podići samopouzdanje igračima i ponovno ih vratiti barem blizu onog gdje su bili uoči susreta protiv Dragovoljca.

U Puli je u početku bilo nervoze, osjetio se grč, ali zato kako je utakmica išla prema kraju, Rijeka je izgledala sve bolje, a posljedica toga je pogodak za 2:0.

Praktički prvi konkretniji udarac prema golu donio je pogodak. U 28. minuti Abass je na rubu 16 metara pronašao Harisa Vučkića koji je odmah pucao, Perković je skrenuo loptu u pokušaju bloka, dovoljno da prevari Lučića.

Do kraja prvog dijela još je Beljo bio u potencijalno dobroj poziciji, ali nije bio precizan i ostalo je na odmoru 1:0.

U drugo poluvrijeme bolje su krenuli Riječani koji su stvorili nekoliko prijetnji, ali nisu uspjeli zabiti.

Loša vijest za Tomića stigla je u 73. minuti kada iz igre morao povući Vukčevića zbog ozljede, a u 88. minuti susret je riješen. Murić je u 16 metara odlično pronašao Vučkića koji još jednom zabija za konačnih 2:0 i veliko slavlje Riječana.