HT Prva liga, 30. kolo, 08.04.2022, 18:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Ivan Bebek, Anto Marić, Nikola Kečkiš
Dion Drena Beljo 55' (11m)
Istra 1961

Gorica ponovno neporažena, malo prilika u dvoboju s dosta pogrešaka

Branimir Korać • petak, 08.04.2022.

Očekivalo se više i od Gorice i od Istre 1961 na otvaranju 30. kola. U konačnici nisu pružili previše, a susret je okončan 1:1...

Nakon jako lošeg i uspavljujućeg prvog poluvremena, u drugom dijelu je viđen bolji nogomet, ali realno teško da je i moglo lošije od onog u prvom sijelu.

U 45 minuta viđena je jedna prilika i nijedna poluprilika, a i ta šansa je došla nakon velike pogreške Krizmanića, lopta je došla do Belje, a kao da je i njega uspavalo loše poluvrijeme te je pucao neprecizno.

Opći dojam nakon tog prvog dijela bio je da nekako bod paše i jednim i drugim, rizika nije bilo niti s jedne strane, ali je zato bilo podosta krivih dodavanja i krivih odluka.

U drugom dijelu krenulo je bolje. Već u 53. minuti sdosuđen je kazneni udarac za Istru. Caceres je iskoristio lošu reakciju uže obrane domaćina, primio loptu u 16 metara, a Musa ga je s trave udario po nogama u pokušaju da izbije loptu. Precizan s 11 metara bio je Beljo.

Dvije minute nakon što je povela, Istra je imala sjajnu priliku za 2:0. Mišković je pokušao iskosa, lopta je išla prema golu gdje je bio Beljo, ali i Jovičić koji praktički s gol linije izbija i spašava.

Gorica se vratila u 62. minuti, Keita je dobro prošao lijevom stranom i ubacio u sredinu, lopta dolazi do Josipa Mitrovića koji glavom dobro pogađa za 1:1.

U nastavku susreta Goričani su bili bliži drugom golu, a najbliže su mu došli u sudačkoj nadoknadi kada je Caio Cruz dobio loptu na rubu kaznenog prostora, pucao prema donjem kutu, ali lopta je otišla pokraj vratnice.

Samir Toplak tako je nastavio niz neporaženosti na klupi Gorice, uz prvi primljen pogodak.