Chelsea nakon internog sastanka iskalio bijes na 'Svecima', Arsenalu Top 4 bježi iz ruku

Matej Kačan • subota, 09.04.2022.

Drugi termin subotnjeg dijela 32. kola Premier lige donio je visoku pobjedu Chelseaja nad Southamptonom, ali i novo neugodno iznenađenje za Arsenal koji je u borbi za Ligu prvaka...

Krizni sastanak na kojem je Thomas Tuchel vodio glavnu riječ u svlačionici Chelseaja očito je urodio plodom. "Bluesi" su nakon razočaranja protiv Brentforda i Reala zaigrali kako znaju, odigrali možda i najbolju utakmicu sezone i do kraja napunili mrežu Southamptona.

"Sveci" su se ni krivi ni dužni našli na putu Chelseaju koji je očito naumio iskaliti bijes jer gosti su osim šest pogodaka pogodili i dvaput okvir gola, a imali su još nekolicinu sjajnih šansi pa je poraz po Southampton mogao biti i gori.

Na kraju se piše 6:0, a na krilima raspoloženog Masona Mounta već je u prvih pola sata bilo 4:0. Sjajni Englez asistirao je Marcosu Alonsu za vodeći pogodak u osmoj minuti, a onda je u 16. povisio na 2:0.

Do poluvremena su zabijali Timo Werner i Kai Havertz, a u drugom dijelu su, u 49. i 54. minuti svoje odlične partije nastavili Werner i Mount svojim drugim pogocima. Dio ove sjajne partije bio je i Mateo Kovačić koji je odigrao svih 90 minuta.

Chelsea je tako došao do 62. boda i treći je, poprilično siguran ispred dva gradska rivala koji se bore za posljednje mjesto u Ligi prvaka. Ono polako bježi Arsenalu koji je imao Top 4 u ruci, ali je nakon poraza od Crystal Palacea stigao i današnji od Brightona.

"Galebovi" su slavili s 2:1 na Emiratesu, golovima Trossarda i Mwepua uz onaj počasni Martina Odegaarda u 90. minuti pa Tottenham ostaje četvrti s 54 boda, koliko ima i Arsenal, ali Spursi imaju bolju gol-razliku i utakmicu manje gdje u kasnije protiv Aston Ville mogu osvojiti bodove za samostalno odvajanje.

U jako teškoj situaciji po pitanju ostanka je Watford. Nikako se rezultati danas nisu poklopili za pretposljednju momčad lige jer nakon pobjede Evertona, u direktnom dvoboju za bolja šanse ostanka Leeds je slavio s 3:0.

Leeds je zabijao preko Raphinhe, Rodriga i Harrisona pa je Leeds četvrtom utakmicom u nizu bez poraza na 33 boda, Everton na 17. mjestu ima 28, dok je Watford ostao na 22, dva manje od Burnleya koji je također u zoni ispadanja.