Fiorentina zadala udarac Napoliju u borbi za titulu, novi poraz Atalante

Mihaela Bradovski • nedjelja, 10.04.2022.

U Serie A vodi se velika borba za naslov prvaka, a šanse u toj utrci umanjio si je Napoli koji je na svom travnjaku poražen od Fiorentine. Poraz je upisala i Atalanta koja ove sezone nije na razini proteklih nekoliko sezona u Serie A...

Težak udarac zaradio je Napoli u utrci za naslov prvaka. Na svom travnjaku upisao je poraz od Fiorentine s 3:2.

Ovo je Napoliju drugi domaći poraz u zadnja tri susreta na svom travnjaku, izgubio je nedavno i od Milana te bi domaći susreti za njega mogli biti ti koje će sanjati ako ostane za malo bez titule.

Fiorentini je ovo također bio vrlo bitan susret, naime ona se bori za Europu i u toj borbi došla je do tri važna boda.

Povela je u 29. minuti preko Nicolasa Gonzaleza i odnijela prednost na odmor. U drugom dijelu u igru je ušao Dries Mertens i nakon samo dvije minute provedene na travnjaku poravnao je na 1:1.

Međutim imala je i Fiorentina aduta na klupi, u 65. minuti ušao je Jonathan Ikone i već u sljedećoj minuti zabio je za novo vodstvo gostiju. Kada je Arthur Cabral u 72. minuti povisio na 3:1, postalo je jasno da će Napoli jako teško do pobjede. Uspio je tek smanjiti preko Victora Osimhena, više od toga nije napravio.

Venezia je nastavila nizati poraze i ostaje u zoni ispadanja. Šesti uzastopni poraz upisala je na svom terenu protiv Udinesea koji je slavio s 2:1 golom Rodriga Becaa u 74. minuti. Inače, gosti su poveli preko Gerarda Deulofeua u 35. minuti da bi Venezia izjednačila u 87. preko Thomasa Henryja.

Atalanta se ne može pohvaliti posebno dobrom formom, a u 32. kolu poražena je od Sassuola s 2:1. Liga prvaka je nedostižna, ali sada Atalanti uopće visi izlazak u Europu sljedeće sezone.

Sassuolo je slavio golovima Hameda Traorea dok je Luis Muriel bio jedini strijelac za goste i to u sudačkoj nadoknadi. Mario Pašalić igrao je do 77. minute.