Veliko iznenađenje: Novak Đoković ispao već na startu turnira u Monte Carlu

Mihaela Bradovski • utorak, 12.04.2022.

Novak Đoković zaustavljen je u drugom kolu turnira u Monte Carlu. Nakon velike borbe svladao ga je Alejandro Davidovich Fokina...

U tek drugom turnirskom nastupu ove godine, Novak Đoković upisao je još jedan neočekivani poraz. U Dubaiju ga je svladao Jiri Vesely, a sada u Monte Carlu Alejandro Davidovich Fokina.

Đoković nije bio u pravom ritmu, osjetilo se koliko mu nedostaju mečevi i imao je puno oscilacija tijekom meča. Davidovich Fokina bio je vrlo borben i požrtvovan, čak je malo i pretjerao u tome s obzirom da mu je jedno bacanje za lopticom donijelo lakšu ozljedu koja ga ipak nije skupo stajala.

Već prvi set pokazao je koliko će ovo biti težak meč za Đokovića. Španjolac je igrao sjajno, brzo je došao do duplog breaka i uzeo prvi set sa 6:3.

U drugom setu vodila se velika borba, prilika su imali i jedan i drugi, a na kraju je Đoković uzeo set u tie-breaku.

Set loptu realizirao je u fantastičnoj izmjeni, činilo se kako će ga taj poen podići, ali to se nije dogodilo. Davidovich Fokina odmah je napravio break u trećem setu i prednost nije ispuštao.

Treći set dobio je sa 6:1 i mogao je početi s velikim slavljem. Upisao je pobjedu karijere i zasluženo prošao dalje.

Monte Carlo, drugo kolo:
Alejandro Davidovich Fokina (Španjolska) - Novak Đoković (Srbija, 1) 6:3, 6:7(5), 6:1