Marin Čilić zaustavljen u drugom kolu Monte Carla, Fritz slavio u tri seta

Mihaela Bradovski • srijeda, 13.04.2022.

Marin Čilić nije preskočio drugu prepreku na turniru u Monte Carlu. Zaustavio ga je Amerikanac Taylor Fritz koji je bio bolji u tri seta...

Marin Čilić nije uspio svladati Taylora Fritza, 13. igrača svijeta i desetog nositelja turnira u Monte Carlu.

Fritzu zemlja nije najomiljenija podloga i činilo se da Marin ovdje ima dobru priliku, ali nije je iskoristio i u trećem setu upisao je poraz.

Krenuo je dobro u meč i odmah poveo s 2:0, ali vrlo brzo se Fritz probudio te vratio izgubljeni servis i novim breakom u završnici seta došao do breaka.

U drugom setu breakova nije bilo do same završnice kada je Marin zaigrao bolje, pritisak kod 4:3 nije upalio, ali zato je kod 5:4 i Čilić je izborio treći set.

Tamo je Marin izdržao do 3:3, tu je izgubio servis i nakon toga Fritz je uspio dovršiti posao i izboriti treće kolo.

Čilić je imao tek 48 posto ubačaja prvog servisa, napravio devet dvostrukih servis pogrešaka i u tom segmentu nije imao pomoć.