Mektić i Pavić lakoćom eliminirali braću Tsitsipas

Mihaela Bradovski • srijeda, 13.04.2022.

Nikola Mektić i Mate Pavić upisali su pobjedu na startu turnira u Monte Carlu. U prvom nastupu imali su za protivnike braću Petrosa i Stefanosa Tsitsipasa...

Kao što se i očekivalo, Nikola Mektić i Mate Pavić mirno su prošli do četvrtfinala turnira u Monte Carlu. Ždrijeb im je bio naklonjen i rutinski su slavili protiv Petrosa i Stefanosa Tsitsipasa.

Meč je potrajao manje od 75 minuta i niti u jednom trenutku nije bilo upitno tko će slaviti.

U prvom setu hrvatska kombinacija bez većih problema osvajala je svoje servis gemove, a dva puta je oduzela servis Grcima. Prvi put u trećem gemu te drugi put u devetom.

Nakon glatko osvojenog prvog seta, nastavili su s dobrom igrom i u drugom setu. Jedinu break loptu spasili su kod 1:1 da bi odmah nakon toga oduzeli servis braći Tsitsipas i mirno dovršili posao.

Ovo je bilo tek zagrijavanje za ono što slijedi, u četvrtfinalu igrat će protiv šestih nositelja Juana Sebastiana Cabala i Roberta Faraha od kojih su izgubili prošle godine u Dubaiju.

Monte Carlo, drugo kolo:
Nikola Mektić/Mate Pavić (Hrvatska/Hrvatska, 2) - Petros Tsitsipas/Stefanos Tsitsipas (Grčka/Grčka, WC) 6:3, 6:3