HT Prva liga, 31. kolo, 15.04.2022, 18:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Dario Kulušić, Ivan Mihalj, Goran Perica
3:0(2:0) Istra 1961
Istra 1961

Dinamo s raspoloženim Oršićem rutinski svladao bezopasnu Istru

Jan Šneler • petak, 15.04.2022.

Nakon teško izborene pobjede u Rijeci, nogometaši Dinama u 31. kolu HT Prve lige bez većih problema svladali su Istru rezultatom 3:0...

Nogometaši Dinama dočekat će odgođeni derbi u Splitu s Hajduk na najbolji mogući način. U 31. kolu HT Prve lige, Modri su rutinski riješili stvari protiv prilično bezopasne Istre i upisali važna tri boda.

Posljednjih nekoliko susreta u domaćem prvenstvu pokazalo je Dinamu da je ključan dobar ulaz u utakmicu. Protiv Istre, Željko Kopić nije imao problema jer su njegovi izabranici ušli u utakmicu na najbolji mogući način.

Već u osmoj minuti Arijan Ademi lijepo čita krivo dodavanje gostiju te lopta nakon duela s X Lučićem dolazi do Mislava Oršića koji nije imao težak posao. Strijelac prvog pogotka imao je dobru priliku desetak minuta kasnije, ali malo je oklijevao i umjesto udarca krenuo u neuspješno dodavanje.

Nažalost, premda su krenuli dobro, Modri su nepotrebno stali s pritiskom. Kao da su očekivali da će Istra s golom zaostatka igrati ofenzivnije pa su vjerovali u kontre, međutim vodeća momčad lige trebala bi daleko bolje nastupati protiv objektivno višestruko slabijih momčadi.

Ipak, poluvrijeme je zaključeno na dobar način. X Špikić lijepo je probio desnu stranu, ubacio u šesnaesterac gdje se opet našao dvojac Ademi - Oršić. Kapetan Dinama lijepo je proslijedio prema Oršiću koji precizno pogađa za 2:0.

Dinamo je dobro zatvorio prvo poluvrijeme, ali još bolje otvorio drugo. U 50. minuti Oršić je bio blizu trećeg gola, no vratar Lučić uspio je obraniti, no samo nakratko jer na odbijenu loptu natrčava Mahir Emreli.

Azerbajdžanac je zabio važan gol protiv Rijeke u prošlom kolu, a upisao se i sada u strijelce te se polako pokazuje kao napadač koji bi mogao biti koristan u narednoj sezoni. Trećim golom u mreži, nogometaši Istre izgubili su i svaku nadu da bi mogli nešto napraviti na Maksimiru, a niti Dinamu se više nije žurilo.

Do kraja susreta valja istaknuti još dvije odlične šanse koje je imao Amer Gojak. Nažalost oba puta Gojak je teško promašio, slično kao i u prošlom kolu protiv Rijeke. Problematično je to za Dinamo koji može dobiti od Gojaka potrebno u defenzivnom dijelu, ali u napadačkim akcijama njegov učinak je jako loš.

Istaknimo za kraj i jednu dobru vijest. U 63. minuti umjesto Špikića u igru je ušao Luka Ivanušec koji nije nastupao dva mjeseca zbog ozljede. Dobro je vidjeti mladog hrvatskog reprezentativca koji je jako puno nedostajao Modrima u posljednje vrijeme.