Ronaldo hat-trickom donio Unitedu vrijednu pobjedu, Tottenham i Arsenal izgubili

Matej Kačan • subota, 16.04.2022.

Tri susreta odigrana su u 16 sati u Premier ligi uz onaj raniji Brightona i Tottenhama donijela su novo poglavlje u borbi za četvrto mjesto i Ligu prvaka, a kikseve Arsenala i Tottenhama iskoristio je United...

Nogometaši Manchester Uniteda malo su se približili četvrtom mjestu koje vodi u Ligu prvaka. Crveni vragovi u 33. kolu svladali su kod kuće Norwich teže od očekivanog, a ujedno su Tottenham i Arsenal gubili pa je United na 54 boda, koliko ima i Arsenal, a Tottenham je četvrti s 57.

Junak susreta bio je Cristiano Ronaldo. Sjajni Portugalac protiv fenjeraša donio je Unitedu 2:0 vodstvo u sedmoj i 32. minuti na asistencije Anthonyja Elange, ali se Norwich vraća preko Dowella i Pukkija.

No, United je još jednom imao svog napadača na mjestu u 76. minuti kad je Ronaldo pogodio i treći put za 3:2 i pobjedu. Norwich je ostao zadnji s 21 bodom, bod više ima Watford, a tri više Burnley, dok je zona spasa udaljena velikih sedam bodova.

U borbi za Ligu prvaka pomogli su Brighton i Southampton. Brighton je u gostima svladao Spurse pogotkom Trossarda iz 90. minute, dok je Arsenal upisao treći poraz u nizu golom Bednareka iz 44. minute.

Watford je ostao pretposljednji i sve je bliže ispadanju, a svladao ga je Brentford u gostima. Pobjedu Brentfordu donio je Jansson u tek petoj minuti nadoknade susreta.