Vlahović spasio Juventus, Immobile Lazio protiv Jurićevog Torina

HINA, Matej Kačan • subota, 16.04.2022.

Vrlo uzbudljivo bilo je na posljednja dva subotnja susreta 33. kola Serie A. Juventus i Lazio spasili su se poraza u sudačkim nadoknadama susreta...

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 33. kola talijanskog nogometnog prvenstva Lazio i Torino su u Rimu igrali 1:1, a momčad koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, koji je zbog suspenzije susret pratio iz lože umjesto s ruba terena, bila je nadomak pobjede.

Naime, Torino je sve do druge minute sudačke nadoknade vodio s 1:0, a prednost mu je osigurao Pietro Pellegri koji je u 56. mi nuti glavom zakucao loptu u mrežu nakon udarca iz kuta. No, u drugoj minuti nadoknade najbolji strijelac Serie A Ciro Immobile izmaknuo je pozornosti svojih čuvara i također glavom zatresao mrežu nakon ubačaja Milinković-Savića.

Josip Brekalo odigrao je čitav susret za Torino kod kojeg je Marko Pjaca ostao na klupi, dok je Toma Bašić za Lazio ušao u 69. minuti.

Šesti Lazio sada ima 56 bodova, kao i sedma Fiorentina koja je ranije u subotu s 1:0 svladala Veneziju, bod više ima peta Roma, dok je Torino 11. sa 40 bodova.

Na vrhu je Milan sa 71 bodom, dva manje uz utakmicu manje ima drugi Inter. U ranijem susretu tek na kraju se poraza spasio i Juventus koji je kod kuće odigrao 1:1 s Bolognom.

Gosti iz Bologne bili su nadomak prve pobjede protiv Juventusa nakon 11 godina, sve do pete minute nadoknade vodili su s 1:0, ali onda je Dušan Vlahović uspio spasiti bod domaćima.

Bolognu je u vodstvo u 52. minuti doveo Marko Arnautović, a gosti su mirno držali tu prednost do 84. minute kada su u istoj akciji ostali bez dvojice igrača.

Zbog prekršaja na Morati tik izvan kaznenog prostora isključen je Soumaoro, dok je potom Medel pokazao nevjerojatan nedostatak inteligencije. Zbog prosvjeda je prvo dobio žuti karton, ali to ga nije ušutkalo već je nastavio prigovarati sve dok mu glavni sudac nije pokazao i drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton.

S dva igrača manje Bologna je odolijevala sve do pete minute nadoknade, a onda je Vlahović ipak uspio ugurati loptu u gol. Četvrti Juventus sada ima 63 boda, osam manje od vodećeg Milana, šest manje od drugog Intera, a tri manje od trećeg Napolija, dok je Bologna ostala 13. sa 38 bodova.