PSV nakon deset godina čekanja osvojio Kup finalnom pobjedom protiv Ajaxa

Mihaela Bradovski • nedjelja, 17.04.2022.

U finalu Nizozemskog kupa sastali su se PSV Eindhoven i Ajax, a slavio je PSV s 2:1. U finalu igranom na De Kuipu PSV je stigao do svog desetog osvojenog trofeja u ovom natjecanju...

Vrlo zanimljivo finale Nizozemskog kupa u Rotterdamu i na kraju pobjeda PSV-a koji je deset godina čekao na svoj deseti osvojeni trofej pobjednika Kupa.

Iako je Ajax poveo i činilo se da ima kontrolu nad utakmicom, PSV je odličnim ulaskom u drugo poluvrijeme stigao do preokreta i pobjede.

U 23. minuti Ajax je stigao do vodstva golom Ryana Gravenbercha. U završnici prvog dijela proslavio je Ajax i drugi pogodak, ali on na kraju nije priznat zbog zaleđa na intervenciju VAR-a.

U drugom dijelu trebalo je samo pet minuta da Feyenoord dođe do preokreta. Prvo je u 48. minuti Erick Gutierrez poravnao da bi dvije minute kasnije Cody Gakpo pogodio za preokret.

Ubrzo je Ajax imao veliku priliku za poravnanje, ali Dušan Tadić pogodio je vratnicu. Do kraja susreta PSV je izdržao i odnio pobjedu 2:1.