Duje Kekez zaustavljen u finalu kvalifikacija turnira u Splitu

Branimir Korać • ponedjeljak, 18.04.2022.

Hrvatski tenisač Duje Kekez poražen je u zadnjem kolu kvalifikacija na Challengeru u Splitu. Zaustavio ga je prvi nositelj Luca Nardi...

Hrvatski tenis nije dobio još jednog predstavnika u glavnom ždrijebu Challengera u Splitu. Duje Kekez zaustavljen je u zadnjem krugu kvalifikacija.

Kekez je igrao protiv prvog nositelja kvalifikacija, 209. igrača svijeta Luce Nardija te je nakon skoro sat i 45 minuta igre upisao poraz.

Nardi je prvi set dobio zahvaljujući breaku na samom početku nakon čega je bez većih problema čuvao prednost ne dopustivši Kekezu nijednu break priliku u nastavku seta.

U drugom setu Nardi je stigao do breaka u petom gemu, ali Kekez je odmah uzvratio i do tie-breaka više nije bilo prilike na obje strane. U 13. igri Kekez je vodio 3:2, no nakon toga izgubio pet poena zaredom i upisao poraz.