HT Prva liga, 32. kolo, 23.04.2022, 17:00 h, Aldo Drosina
Suci: Dario Bel, Tomislav Keglević, Ivan Janić
Sandro Kulenović 90'+5'
Lokomotiva

Kulenović opet Lokomotivi donio bod protiv Istre 1961

Matej Kačan • subota, 23.04.2022.

Uvertiru u veliki dvoboj Rijeke i Osijeka u subotu imali su Istra 1961 i Lokomotiva. U jako uzbudljivom dvoboju suparnici su odigrali 2:2 pogotkom Sandra Kulenovića u nadoknadi...

Nogometaši Istre 1961 ne bi trebali imati nikakve drame po pitanju svog ostanka u posljednjim kolima HT Prve lige. Negativan niz rezultata i nešto bolja forma Dragovoljca možda je nekog i uznemirila, ali Puljani su uz nastavak niza bez pobjede ipak izborili jedan bod i sad su na devet ispred Dragovoljca.

Bio je to dosta uzbudljiv dvoboj, posebno u prvom poluvremenu u kojem je bilo dosta akcija i napada na obje strane, a i mreže su se dosta rano "otključale". Već u 14. minuti sjajnim solo prodorom i driblinogm Dion Drena Beljo sebi gradi sjajnu priliku, ali je blokiran.

No, nije prošlo mnogo do nove prilike koju napadač Istre ipak koristi. Već u 16. minuti Abdallahi Mahmoud odličnim ubačajem slaže Belji zicer, ovaj to sad koristi i Istra vodi, a Beljo se s 13 pogodaka penje na diobu treće pozicije liste strijelaca.

Nakon pogotka Lokomotiva je krenula agresivnije, složila je prilike Aliyua i Kačavende koje nisu prošle stražu Lučića, ali zato u 27. minuti Mateo Marić iz "flipera" u kaznenom prostoru odlično gađa u sam kut i poravnava.

Umirila se nakon toga igra, nije bilo prilika od tad pa do poluvremena, a i nakon odmora praktički sve do 67. minute i trećeg gola na utakmici. Agustin Caceres našao je pravo mjesto i vrijeme za prvijenac.

On i Hassane Bande kao jokeri s klupe opravdali su povjerenje odličnom akcijom u kojoj je Perković uz liniju gurnuo Bandea, ovaj poslao povratnu koju Caceres šalje u mrežu.

Do kraja se činilo da se rezultat neće mijenjati, ali na samom kraju nadoknade Sandro Kulenović nakon ubačaja i odbijanaca našao se na pravom mjestu i pogodio te nakon prošlog remija 1:1 na Kranjčevićevj opet Lokosima donio bod protiv Istre.

Tablica zato sad izgleda ovako: Istra je na 27 bodova, Dragovoljac ima devet manje četiri kola do kraja. Lokomotiva je peta s 44 boda, a priliku za približavanje na bod u nedjelju protiv Dinama ima Gorica.