Veliki povratak Grobničana u završnici, Jadran lakoćom preko Naprijeda

Branimir Korać • nedjelja, 24.04.2022.

U 21. kolu Treće HNL zapad spektakl su ponudili Grobničan i Crikvenica, a vodeći Jadran napunio je mrežu davljenika Naprijeda...

Sjajna utakmica u dvoboju između Grobničana i Crikvenice i veliki povratak domaćina. Crikvenica je vodila 3:0 do 82. minute, ali domaćin je u završnici ipak uhvatio bod. Amir Mašić, Josip Buršić i autogol Patrika Gundića odveli su goste do ogromne prednosti, ali Grobničan je predvođen prvim strijelcem lige Draženom Pilčićem izbjegao poraz. Pilčić, Gundić i Mateo Vukelić osigurali su remi 3:3.

Vinodol se budi, a treću uzastopnu utakmicu bez poraza odradio je kod kuće protiv Pazinke. Remizirao je 1:1, a nije bio daleko od pobjede. Poveo je golom Marijana Tomića iz kaznenog udarca u 70. minuti, a gosti su uzvratili istom mjerom u 87. minuti preko Ivana Rojnića.

Razočaranje za Labinjane koji su na svom travnjaku poraženi 2:0 od Cresa, a zabili su im upravo oni na koje su posebno upozoravali. Ed Kevin Kokorović i Plumb Jusufi odveli su goste do tri boda.

Vodeći Jadran oporavio se od poraza u Pazinu visokom pobjedom protiv Naprijeda s čak 6:0. Velika razlika u kvaliteti i u konačnici ipak očekivano slavlje domaćina koji nije čak niti morao igrati punom snagom. Dvostruki strijelac nakon ulaska s klupe bio je Josip Hmura, a po jedan gol dodali su Robert Vlizlo, Mate Ivetić, Igor Lepinjica i Oliver Sumić.

Buje ima problema s realizacijom, ali bez problema je došlo do pobjede protiv Pomorca s 1:0. Jedini pogodak postigao je Aleks Stritar u 64. minuti susreta.

Nakon poraza u Kostreni, Novigrad je poražen i u Senju, ovaj put 3:1. Nehaj u zadnje vrijeme izgleda bolje, a do pobjede je stigao golovima Petra Bandića (dva) i Ibraima Hajdinija. Jedini strijelac za goste bio je Valentino Jelovečki.

Krk je slavio s 2:1 protiv Uljanika i to preokretom nakon što je Nikola Prelčec u 14. minuti doveo goste u vodstvo. Vrlo brzo je Josip Zec izjednačio, a tek u 88. minuti Luka Mikulica iz kaznenog udarca donio je pobjedu domaćinu.