HT Prva liga, 32. kolo, 24.04.2022, 19:05 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Zdenko Lovrić, Goran Pataki, Kruno Šarić
Arijan Ademi 85'
Dinamo

Dinamo preživio teško gostovanje u Velikoj Gorici i približio se tituli prvaka

Jan Šneler • nedjelja, 24.04.2022.

U kolu u kojem je Osijek poražen u Rijeci, a Hajduk odigrao neodlučeno u Koprivnici, Dinamo je na gostovanju u Velikoj Gorici upisao pobjedu 1:0 i odvojio se na vrhu ljestvice. Pobjedu Modrima donio je Arijan Ademi...

Po tko zna koji puta kapetan Arijan Ademi odigrao je važnu rolu i pogotkom u posljednjim minutama donio Dinamu pobjedu nad Goricom (0:1). Ta tri boda vrijede jako puno te su dovele Modre na korak od naslova prvaka.

Dinamo je pod vodstvom novog trenera Ante Čačića krenuo vrlo ofenzivno i nastojao što prije doći do pogotka. To se činilo logično jer su Modri bili svjesni kako im kiksevi Hajduka i Osijeka donose veliku priliku.

Ipak, rane pokušaje gostiju sjajno je branio Dominik Kotarski, a ono što nije ukrotio vratar Gorice, nije išlo u okvir vrata. Golman Gorice bio je definitivno najbolji domaći igrač na ovom susretu te bez njegovih obrana, Gorica ne bi dugo držala netaknutu mrežu.

U 19. minuti Komnen Andrić imao je stopostotnu šansu, ali opet je siguran Kotarski. Pritisku Dinama Gorica je uspješno odolijevala, ali bilo je jasno kako će im trebati puno sreće ako misle na ovaj način igrati svih 90 minuta.

Sredinom prvog dijela vidjeli smo i nekoliko manjih sukoba nogometaša, ali sudac Zdenko Lovrić svako koškanje riješio je solomunski obostranim žutim kartonima. Na samom kraju prvog dijela, Modri su imali još nekoliko dobrih prilika.

Prvo je Kotarski obranio udarac Mahira Emrelija u 32. minuti, da bi na samom kraju prvog dijela Mislav Oršić iz izgledne pozicije pucao jako loše. Domaći su tako uspješno otišli na odmor s neriješenim ishodom, ali znalo se kako će Dinamo još više pritisnuti u nastavku.

Nastavak je bio sličan kao i prvi dio. Gorica nije uspijevala nikako smiriti loptu i preuzeti barem prividnu kontrolu nad posjedom. Svaki pokušaj domaćih lako su otklanjali gostujući braniči.

U 55. minuti odlično je pucao s tridesetak metara Oršić, ali ponovno je na mjestu Kotarski. Brojne zamjene su uslijedile, Dinamov pritisak nije popuštao, ali uslijedilo je nešto mirnije razdoblje za Goricu.

Ipak, velika šansa ponovno za Oršića u 70. minuti, ali još jednom Kotarski vadi loptu ispod prečke i spašava Goričane. Večeras nije bila Oršićeva noć jer ga je u svakom pokušaju nadmudrio vratar Gorice.

U 83. minuti Petar Bočkaj lijepo ubacuje u peterac, utrčava Oršić, ali nogom Kotarski uspijeva obraniti. Gorica je imala u isto vrijeme dobru priliku, Muhammed Musa istrčao je kontru, ali nije uspio poslati upotrebljivu loptu u peterac.

Konačno, u 85. minuti pukla je obrana, odnosno savladan je Kotarski. Nakon dodavanja Luke Ivanušeca, Marko Tolić prosljeđuje loptu prema Ademiju koji prvo pogađa stativu, a onda i posprema loptu u mrežu. Dobro je stajala obrana Gorice, sve je bilo spremno za zaleđe, ali zakasnio je Aleksandar Jovičić koji je ostao preduboko.

Do kraja susreta ostalo je premalo vremena, Gorica je nešto pokušavala dugim ubačajima, ali bez konkretne prilike. Dinamo je tako iskoristio kikseve Hajduka i Osijeka, pobjegao na pet, odnosno šest bodova i praktički došao vrlo blizu naslovu prvaka.