Napoli utrpao šest komada Sassuolu, Tudor otežao Cagliariju borbu za ostanak

HINA, Matej Kačan • subota, 30.04.2022.

Prva dva dvoboja 35. kola Serie A u subotnjem programu pripala su noometašima Napolija i Verone. Cagliari je porazom od Tudorove momčadi dodatno sebi otežao borbu za ostanak...

Nogometaši Napolija u susretu su 35. kola talijanskog prvenstva na svom terenu deklasirali Sassuolo sa 6:1 te su se približili vodećem Milanu na četiri boda zaostatka.

Napoli je furiozno krenuo u utakmicu te već nakon 20-ak minuta vodio s 4:0. Prva dva gola udarcima glavom postigli su Koulibaly u sedmoj i Osimhen u 15. minuti, a zatim su se u strijelce još upisali i Hirving Lozano u 19. te Dries Mertens dvije minute kasnije.

Početkom drugog poluvremena Mertens (54) je svojim drugim golom povisio na 5:0, Rrahmani (80) je pred kraj dvoboja pogodio i za 6:0 prije no što je Lopez u 87. spasio čast Sassuola.

Treći Napoli sad ima 70 bodova, četiri manje od vodećeg Milana koji će u nedjelju ugotiti Fiorentinu, a dva manje od drugog Intera koji će u nedjelju gostovati kod Udinesea. Sassuolo je miran u sredini ljestvice, 10. sa 46 bodova.

Verona, koju vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor, ostvarila je još jednu pobjedu u ovom prvenstvu nadigravši na gostovanju Cagliari s 2:1. Gosti su u prvih 45 minuta poveli s 2:0 preko Baraka u osmoj i Caprarija u 44. minuti, da bi u nastavku Joao Pedro (57) iz sjajno izvedenog slobodnog udarca tek ublažio poraz sastava sa Sardinije.

Deveta Verona sad ima 52 boda, dok je Cagliari ostao 17. s 28 bodova, tri više od 18. Salernitane i 19. Genoe koje se nalaze u zoni ispadanja. Genou kasnije u subotu očekuje gradski derbi protiv Sampdorije, dok će Salernitana u ponedjeljak gostovati kod Atalante.

Marko Rog odigrao je drugo poluvrijeme za Cagliari, dok je Boško Šutalo ušao u igru za Veronu u 73. minuti.