I City bez kiksa, Građani razbili Leeds i vratili se na vrh

HINA, Matej Kačan • subota, 30.04.2022.

Kratko je trajala avantura Liverpoola na vrhu Premier lige. Redsi su u ranijem terminu pobjedom preskočili Manchester City, ali Građani su kasnije razbili Leeds i 35. kolo zaključuju na vrhu...

Iako je Liverpool slavljem nad Newcastleom stavio pritisak na Mnchester City i privremeno zauzeo vrh, nije to pokolebalo Građane. Igrači Pepa Guardiole deklasirali su Leeds i zadržali prednost na ulasku u posljednja tri kola.

Nije dugo domaćin odolijevao, već u 13. minuti Phil Foden pronalazi Rodrija koji gađa za 1:0. Taj rezultat na semaforu stoji do poluvremena, a nakon odmora do 54. minute kad je Nathan Ake udvostručio.

Već je tad bilo jasno da nema tu što Leeds tražiti pa su posao dovršili Gabriel Jesus u 78. minuti i Fernandinho u nadoknadi susreta.

City ovom pobjedom ima 83 boda i sljedeći susret igra protiv Newcastlea, dok Liverpool s bodom manje ide na noge Tottenhamu. Leeds je na 17. mjestu, posljednjem koje donosi ostanak. Ima tu pet bodova viška u odnosu na Everton, ali i dvije utakmice više.

U ranijim susretima, nogometaši Burnleya 2:1 pobjedom na gostovanju kod Watforda do koje su stigli preokretom u završnici dvoboja napravili su veliki korak k ostanku u Premier ligi. Taj je rezultat i teoretski izbacio iz lige Norwich City uz njegov 0:2 poraz na gostovanju kod Aston Ville.

Watford je poveo protiv Burnleya u otvaranju utakmice autogolom Tarkowskog (8-ag), a taj je rezultat vrijedio sve do 83. minuta da bi onda Cork u 83. i Brownhill tri minute kasnije kreirali veliki preokret.

Ovom pobjedom Burnley je skočio na 16. mjesto ljestvice sa 34 boda, koliko ima i 17. Leeds United, a pet manje uz dvije utakmice manje ima 18.

Everton, koji se nalazi u zoni ispadanja. Watfordu je nakon ovoga poraza ostala tek teorijska nada u ostanak, ostao je na 22 boda, odnosno 12 manje od Burnleya i Leedsa.

Kako do kraja sezone ima za odigrati još četiri utkamice može se spasiti ispadanja samo ako pobijedi u sve četiri, a Burnley i/ili Leeds više ne osvoje niti jedan bod.

Aston Villa je do pobjede protiv Norwicha stigla golovima Watkinsa (41) i Ingsa (90+3). Norwich je tako ostao posljednji sa 21 bodom, odnosno 13 manje od Burnleya i Leedsa i više ne može dohvatiti mjesta koja osiguravaju ostanak u društvu najboljih. Aston Villa je sad 13. s 40 bodova.