Oporavljeni Kovačić ponovno na terenu, Vlašić dobiva sve manje prilike

HINA, Mihaela Bradovski • nedjelja, 01.05.2022.

Nedjeljni program u Premier ligi donio je tri susreta, iznenađenje u Liverpoolu gdje je Chelsea podbacio te vrijedne pobjede Tottenhama i Arsenala...

Nogometaši Arsenala vratili su se na četvrto mjesto ljestvice engleskog prvenstva, posljednje koje vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone, zahvaljujući 2:1 (1:1) gostujućoj pobjedi protiv West Ham Uniteda u posljednjem susretu nedjeljnog programa 35. kola.

Arsenal je do pobjede stigao zahvaljujući dvama pogocima iz prekida koje su postigli stoperi Holding (38) i Gabriel (54), dok je jedini strijelac za West Ham bio Bowen (45).

Arsenal je s ova tri boda ponovno preskočio svog velikog rivala Tottenham Hotspur, koji je ranije u nedjelju na svom terenu sa 3:1 (1-0) svladao Leicester City. Domaće je u prvom dijelu u vodstvo doveo Kane (22) na asistenciju Sona, da bi u nastavku korejski napadač s dva svoja gola, oba na asistencije Kuluševskog, u 60. i 79. minuti povisio na 3:0. Konačni rezultat postavio je Iheanacho u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Četvrti Arsenal sada ima 63 boda, dva više od petog Tottenhama.

West Ham, kod kojega je Nikola Vlašić ostao na klupi, ostao je sedmi sa 52 boda, dok je Leicester 11. sa 42 boda.

Everton je na svom Goodison Parku svladao Chelsea s 1:0 (0:0) te tako osvojio vitalna tri boda u borbi za ostanak u društvu najboljih. Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Richarlison početkom drugog poluvremena, u 47. minuti nakon što je oteo loptu neopreznom Azpilicueti. Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić odigrao je drugo poluvrijeme za Chelsea.

Usprkos ovoj pobjedi, Everton se i dalje nalazi u zoni ispadanja, na 18. mjestu sa 32 boda, ali je sada njegov zaostatak za 16. Burnleyem i 17. Leeds Unitedom dva boda, a usto ima i utakmicu manje. Chelsea je ostao treći sa 66 bodova.

Na vrhu je Manchester City sa 83 boda, jedan manje ima drugi Liverpool.