Šimić ne mijenja navike i nastavlja zabijati, među strijelcima i Babić na Cipru

Branimir Korać • petak, 06.05.2022.

Roko Šimić nastavio je postizati golove, njegov Liefering upisao je novi poraz, a Šimić je stigao do 17. prvenstvenog pogotka ove sezone...

Liefering već četvrto kolo zaredom ne zna za pobjedu. Nakon dva remija, upisao je dva poraza, a drugi je stigao protiv Vorwarts Steyra koji je uzeo važne bodove u borbi za opstanak.

Steyr je poveo s 2:0 već u prvih 15 minuta golovima Juliana Turija i Christophera Krohna.

U drugom dijelu Liefering je uspio smanjiti i to u 68. minuti preko Šimića, ali do kraja susreta domaćin je izdržao i zadržao prednost.

Šimić je odigrao cijelu utakmicu.

Hrvat je stigao do pogotka i na Cipru i to u efikasnom dvoboju između Olympiakosa iz Nikozije i Paeeka u Ligi za ostanak. Domaćin je slavio s 4:3 iako je od 42. do 71. minute imao igrača manje. Bez obzira na to u tom razdoblju pobjegao je na čak 3:0.

Od 64. minute na travnjaku za goste bio je i Matko Babić te je postigao pogodak za konačnih 4:2 u samoj završnici dobrom reakcijom nakon što je vratar obranio prvi pokušaj.