Dan preokreta: Inter se vratio iz 0:2, Genoa u 95. minuti srušila Juventus

Mihaela Bradovski • petak, 06.05.2022.

U prva dva susreta 36. kola Serie A pobjedu su upisali domaćini. Genoa je bila bolja od Juventusa s 2:1, a Inter od Empolija s 4:2...

Inter je imao start iz noćne more protiv Empolija, ali kvaliteta je na kraju presudila. Domaćin je strahovito pritisnuo, imao čak 37 udaraca na gol i morao je okrenuti rezultat.

Empoli je već u petoj minuti šokirao domaćina golom Andree Pinamontija, a kada je u 28. minuti Kristjan Asllani povisio na 2:0, navijačima Intera nije bilo nimalo ugodno.

Međutim, Empoli nije izdržao pritisak koji je uslijedio. Inter je nizao priliku za prilikom, sijevalo je sa svih strana i do odlaska na odmor uspio je poravnati.

Prvo je Simone Romagnoli autogolom smanjio, a onda Lautaro Martinez i izjednačio. Bila je to uvertira za pritisak od početka drugog dijela.

Samo u drugom poluvremenu omjer udaraca na gol bio je 24:1, a Martinez je u 64. minuti donio domaćinu preokret i vodstvo 3:2. U završnici susreta točku na i stavio je Alexis Sanchez.

Vrlo dobru utakmicu odigrali su Marcelo Brozović i Ivan Perišić koji su imali punu minutažu.

Važna tri boda u borbi za opstanak upisala je Genoa koja je sada došla na samo bod zaostatka za zonom ostanka. Velikim preokretom u završnici slavila je protiv Juventusa.

Juventus je osigurao Ligu prvaka, a u Đenovi je poveo prekrasnim golom Paula Dybale u 48. minuti. Mogao je i trebao ranije riješiti pitanje pobjednika, ali čudesno je to koliko je promašivao prvenstveno Moise Kean.

Kazna je stigla u završnici. Prvo je u 87. minuti Gudmundsson izjednačio, a onda je u sudačkoj nadoknadi dosuđen kazneni udarac. Odgovornost je preuzeo Domenico Criscito i u 95. minuti donio pobjedu Genoi.

Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu.