Lukaku prekinuo četveromjesečni post u novom kiksu Bluesa, Watford službeno ispao

Matej Kačan • subota, 07.05.2022.

U subotnjem dijelu 35. kola Premier lige Watford je matematički završio svoju priču u elitnom društvu, dok je Chelsea dodatno zakomplicirao svoje treće mjesto...

Nogometaši Chelseaja nisu uspjeli zaustaviti slabiju formu posljednjih tjedana koja bi mogla ugroziti treće mjesto. Nakon perioda od četiri utakmice sa samo jednom pobjedom, Chelsea je odigrao 2:2 protiv Wolvesa i pružio je Arsenalu novu priliku za približavanje.

U tom Bluesi su pronašli neočekivanog junaka koji ih je doveo nadomak pobjede. Po prvi put još od kraja prosinca u Premier ligi zabio je Romelu Lukaku, i to odmah dva pogotka za prekid dugog posta.

29. prosinca posljednji put u ligi Lukaku je tresao mrežu, a od tada zabijao je samo u FA Kupu i na Svjetskom klupskom prvenstvu. Ovaj put zabio je u 56. iz penala pa u 58. na asistenciju Pulisica, dok je smanjio Trincao u 79. minuti. Činilo se da idemo prema kraju, ali tugu na Stamford Bridge donio je Coady u sedmoj minuti nadoknade.

Mateo Kovačić odigrao je cijelu utakmicu za Chelsea koji sad ima tek četiri boda više i utakmicu viška u odnosu na Arsenal, a u odnosu na peti Tottenham ima šest bodova više.

Što se borbe za ostanak tiče, tu nema dobrih vijesti za Watford i Burnley. Samo teorija mogla je ostaviti Watford u ligi jer četiri kola do kraja zaostatak za zonom spasa bio je 12 bodova, a isti je ostao i sad pa Watford službeno ispada nakon poraza od Crystal Palacea koji je donio Wilfried Zaha iz penala.

Burnley je pak prekinuo svoj jako dobar niz neporaženosti i nakon tri vezane pobjede poražen je protiv Aston Ville s 3:1. Tako je ostao na 34 boda, koliko ima i Leeds, a Everton u zoni ispadanja zaostaje dva boda i pobjedom nad Leicesterom u nedjelju može preskočiti oboje.

U prve 52 minute Villa je riješila posao, Ings, Buendia, Watkins odvojili su goste na sigurnu udaljenost i preostao je tek počasni pogodak Corneta u prvoj minuti nadoknade.

U dvoboju sredine koji nije imao veliki značaj Brentford je svladao Southampton s uvjerljivih 3:0 golovima Janssona, Wisse i Ajera.