Završnica Lige za ostanak: Furnir izborio doigravanje, VROS ispao

HINA, Matej Kačan • subota, 07.05.2022.

Posljednje, deseto kolo Lige za ostanak u HT Premijer ligi donijelo je nove obrate. Furnir je izborio doigravanje u direktnom dvoboju sa Šibenikom, dok se Puntamika spasila i preskočila VROS koji ispada...

Košarkaši Furnira su pobjedom 79:78 protiv Šibenke u posljednjem kolu HT Lige za ostanak osvojili posljednje mjesto u doigravanju u kojem će u prvom krugu igrati protiv Cibone koja je osvojila prvo mjesto u Ligi za prvaka.

Šibenčani su u osmoj minuti utakmice u Dubravi imali čak 17 koševa prednosti (24:7), ali se mlada momčad iz Dubrave uspjela sabrati i velikim preokretom u drugoj i četvrtoj četvrtini doći do pobjede.

U neizvjesnoj završnici Šibenka je nakon pogođenog slobodnog bacanja Filipa Krajine za 79:78 imala 15 sekundi za napad koji im je mogao donijeti pobjedu, ali je šut Brune Rebića za tricu pogodio obruč.

Lovro Mandalinić je s 23 koša bio najbolji strijelac Furnira. Kenan Karahodžić je ubacio 15 poena, a Duje Rađa je spojio 11 koševa i 10 skokova. Kod Šibenke je najefikasniji bio Richard Thomas s 22 poena.

Premijer ligu će napustiti Vrijednosnice Osijek koje su poražene na gostovanju kod Adria Oil Škrljeva sa 82:73, a priliku za ostanak u elitnom razredu imat će zadarska KK Puntamika koja je u Jazinama svladala sinjski Alkar s 90:86 i tako osvojila predzadnje mjesto koje vodi u razigravanje.

Kod Škrljeva je u pobjedi Josip Barnjak imao 20 poena, a svojim Zadranima pomogao je Toni Jelenković sa 17 poena i čak 14 asistencija. VROS je s 20 poena uz devet skokova predvodio Đorđe Topolović.

Puntamičani najviše imaju zahvaliti iskusnima - Petar Marić s 25 poena uz osam skokova i šest dodavanja vodio ih je do pobjede, po 18 poena dodali su Emilio Banić i Marino Šarlija. Kod Sinjana see Patrick McGlynn svojski trudio s 32 poena, ali nije poslao Puntamiku u Prvu ligu.