Ragusi odgođena obrana naslova, Požega izborila četvrtu utakmicu

Matej Kačan • subota, 07.05.2022.

U trećoj utakmici finala doigravanja Premijer ženske košarkaške lige, Požega je nakon dva poraza bila vrlo uvjerljiva kod kuće protiv Raguse te je izborila četvrtu utakmicu...

Ipak neće biti metle u doigravanju za ženskog košarkaškog prvaka Hrvatske. Premda je Ragusa prve dvije utakmice dobila, u trećoj je teško nastradala u gostima kod Požege i odluka o prvakinjama je odgođena.

Braniteljice naslova jako su loše ušle u utakmicu, pogotovo napadački i to je kažnjeno za visokih 21:7 već na koncu prve. Do poluvremena Duborvčanke su se vratile na egal, ali ponavljaju jednako užasnu treću četvrtinu.

Trećih deset minuta završilo je s 25:9 za Požegu koja je do kraja dodala gas i do kraja deklasirala suparnice. Na kraju je na semaforu bilo 88:56 za 2-1 u seriji.

Maweja La Mama bila je sjajna s 31 poenom i čak 21 skokom kod Požege, dok je Jelena Ivezić s 22 poena i 15 skokova bila od velike pomoći. Kod Raguse je 15 poena ubacila iskusna Ana Vrsaljko.