Lazio uz 13 minuta Bašića stigao nadomak osiguravanja Europske lige

Matej Kačan • subota, 07.05.2022.

Druga dva subotnja susreta u Serie A donijela su remi Udinesea i Sassuola, kao i pobjedu Lazija nad Sampdorijom čime se rimski klub odvojio na tri boda od gradskog rivala i na šest od Fiorentine...

Borba za Europsku ligu u Serie A trenutno je najzanimljivija uz onu za prvaka. Prva četiri mjesta u Ligi prvaka su podijeljena, dok za peto i šesto konkuriraju četiri ekipe. Čini se da će peti biti Lazio.

Naime, Rimljani su kod kuće u 36. kolu svladali Sampdoriju s 2:0 i sad su na 62 boda, tri više od Rome i šest više od Fiorentine te Atalante. No, 36. kolo donosi i međusobni dvoboj Rome i Fiorentine.

Poraženi, pogotovo ako to bude Fiorentina, bi mogao otpasti iz utrke pa po svemu sudeći Lazio dolazi na korak od Top 6 završetka. U ovoj 2:0 pobjedi briljirao je Luis Alberto pogotkom i asistencijom.

Prvo je u 41. minuti asistirao Patricu za vodeći pogodak, a onda je u 59. pogodio za 2:0. Toma Bašić ušao je u igru u 77. minuti.

Prije toga susjedski dvoboj na tablici u sredini odigrali su Sassuolo i Udinese. 11. i 12. ekipa na tablici podijelile su bodove s 1:1. Za domaćina je zabio Scamacca već u šestoj minuti, a izjednačio je Nuytinck u 77.