Serie A, 36. kolo, 08.05.2022, 12:30 h
Spezia 1:3 Atalanta
Atalanta

Nezaustavljivi Pašalić zaokružio priču na Albertu Piccu, Atalanta se vratila pobjedama

Branimir Korać • nedjelja, 08.05.2022.

U prvom današnjem susretu 36. kola Serie A Atalanta je u gostima stigla do sva tri boda protiv Spezije. Slavila je u gostima s 3:1...

Atalanta je upisala vrlo važnu pobjedu u gostima kod Spezije koju je svladala s 3:1. Vrlo važna tri boda u borbi za Europu dok je Spezia četvrtim uzastopnim porazom propustila priliku matematički potvrditi ostanak u ligi.

Atalanta je vrlo brzo došla do sva tri boda i to zahvaljujući Luisu Murielu koji je već u 16. minuti svladao Ivana Provedela.

U 30. minuti Spezia se vratila nakon loše reakcije Atalantine obrane, Daniele Verde bio je precizan i poravnao na 1:1.

Iako je Atalanta bila bolja, nije uspjela odnijeti prednost na odmor, ali je zato u drugom dijelu uspjela riješiti pitanje pobjednika.

Prvo je u 73. minuti Besart Djimsiti pogodio za povratak u vodstvo i prednost Atalante 2:1.

Odličnu formu na kraju je potvrdio Mario Pašalić koji je zabio četvrtu utakmicu zaredom, u 87. minuti precizno je pogodio nakon što ga je dobro pronašao Muriel.

Pašalić je odradio cijelu utakmicu kod Atalante kao i Martin Erlić kod domaćina.