Milan izdržao pritisak i slavio kod Tudorove Verone, velike bitke za opstanak

Branimir Korać • ponedjeljak, 09.05.2022.

Nakon pobjede Intera protiv Empolija, Milan je imao imperativ i morao je pod svaku cijenu do sva tri boda u gostima kod Verone...

Milan je izdržao pritisak i stigao do sva tri boda u gostima kod Tudorove Verone. Verona je imala za što igrati, probudila se nada u izlazak u Europu, ali Milanov motiv u borbi za titulu prvaka je ogroman, Piolijeva momčad odradila je dobru utakmicu i slavila s 3:1.

Junak Milana bio je Sandro Tonali koji je s dva pogotka donio Milanu preokret nakon što je Davide Faraoni doveo Tudorovu momčad u vodstvo u 38. minuti. Točku na i stavio je Alessandro Florenzi golom u 86. minuti.

Ante Rebić ušao je u 62. minuti umjesto Girouda, a na drugoj strani Boško Šutalo u 79. je zamijenio Ceccherinija.

Venezia je pobjedom protiv neopterećene Bologne matematički još uvijek ostala u igri za opstanak, ali realno šanse za to su vrlo male. Ovdje je slavila 4:3 te je sada pet bodova iza 17. Salernitane.

Salernitana i Cagliari remizirali su 1:1 i njih čeka velika borba za opstanak do kraja. Dobra vijest za Salernitanu je da ima bod više od Cagliarija i dva više od Genoe kao prva iznad crte. U preostala dva kola Salernitana igra protiv Empolija i Udinesea, a Cagliari i Genoa već u sljedećem kolu imaju jako težak posao. Cagliari čeka Inter, a Genoa putuje kod Rome.

Bod Cagliariju u gostima kod Salernitane donio je Giorgio Altare u 99. minuti. Marko Rog igrao je do 59. minute.