Leipzig u Ligu prvaka, Sosa u se spasio u zadnji tren, Kramarić zabio u teškom porazu

Branimir Korać, Matej Kačan • subota, 14.05.2022.

Odigrano je i posljednje, 34. kolo Bundeslige u kojem su riješene i posljednje dvojbe oko ostanka u ligi i plasmana u europska natjecanja. U Ligu prvaka će Joško Gvardiol i RB Leipzig, a u razigravanje za ostanak berlinska Hertha...

Zadnje kolo Bundeslige ponudilo je neke preostale odgovore.

Stuttgart hrvatskog reprezentativca Borne Sosedoslovno u posljednjim sekundama lige uspio se spasiti razigravanja za ostanak. Stuttgartu je za ostanak trebala pobjeda nad Kölnom uz povoljan rezultat Dortmunda i Herthe i do roga je došao pogotkom Watarua Enda u drugoj minuti nadoknade za 2:1 nakon što je korner prebačen na drugu stativu gdje Endo zabija za potpuni delirij.

Premda je Stuttgart vodio od 12. minute od pogotka Saše Kalajdžića koji je odbijanac iz promašenog penala sam zabio, Köln je izjednačio u 60. preko Anthonyja Modestea i 1:1 ostalo je do pred sam kraj i pogotka za veliko slavlje na Mercedesovoj Areni.

Nepovoljan je to rezultat za goste jer Köln je gajio određene nade u Europsku ligu koja mu je ipak izmakla i Köln je ostao sedmi te ide u Konferencijsku ligu. Sosa je za Stuttgart odigrao čitav susret.

Dortmund je svoj dio posla obavio, ali Hertha je izgledala sigurna do zadnjih pola sata. Vodila je berlinska momčad pogotkom Belfodila iz 18. minute, ali u posljednjih 25 minuta preokrenuli su Erling Haaland, koji je u 68. zabio na svom oproštaju od dortmundskih navijača, te Moukoko pogotkom u 84.

Marin Pongračić u igru je ušao u 84. minuti. Ligu prvaka izborio je RB Leipzig koji je remizirao s Arminijom Bielefeld, ali Freibrug je kod Bayera poražen s 2:1 i nije uspio skočiti na četvrto mjesto.

Willie Orban zabio je za 1:1 također u nadoknadi, a prije toga Arminia je povela golom Serre iz 70. Joško Gvardiol ostao je na klupi. Freiburg je do kraja držao 1:1 i nadu da se nešto može preokrenuti, ali poraz je potpisao Palacios golom za 2:1 u sedmoj minuti nadoknade i pobjedu trećeplasirane momčadi.

Union Berlin napravio je najveći pothvat u povijesti kluba i ide u Europsku ligu nakon 3:2 pobjede nad Bochumom, a Kristijan Jakić odigrao je drugih 45 minuta za Eintracht koji je remizirao s Mainzom 2:2 u susretu koji nije nosio mnogo.

Bayern nije u zadnjem kolu imao nekih velikih upitnika, on je osigurao titulu prvaka i tek je odradio posao u zadnjem kolu kod Wolfsburga.

Od prve minute na travnjaku je Josip Stanišić koji je u 18. minuti stigao do svog prvog pogotka u dresu Bayerna. Stanišić je nakon ubačaja Kimmicha iz kornera, odlično skočio i glavom poslao loptu u mrežu. Gol pogledajte ovdje.

Bavarci su na odmor odnijeli vodstvo 2:1, Lewandowski je povisio na 2:0, a Stindl smanjio za 2:1 na odmoru. Na kraju je završilo 2:2 jer početkom drugog dijela zabio je Kruse.

Hoffenheim je u gostima kod Borussije Mönchengladbach poveo vrlo rano golom Andreja Kramarića, ali do poluvremena domaćin je napravio preokret i na odmor odnio vodstvo 3:1.

Na kraju je tobio jako težak poraz za Hoffenheim koji je usprkos Kramarićevom pogotku nastradao s teških 5:1. Stanišić i Kramarić odigrali su cijele susrete, a za Bayern je zadnjih deset minuta na terenu dobio i Gabrijel Vidović.