HT Prva liga, 35. kolo, 14.05.2022, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Jakov Titlić, Anto Marić, Goran Vuković
Andrija Vukčević 79'
Rijeka

Loše prvo i vrlo dobro drugo poluvrijeme u podjeli bodova u Koprivnici

Branimir Korać • subota, 14.05.2022.

Slaven Belupo i Rijeka remizirali su 2:2 u 35. kolu HT Prve lige. Sve ono zanimljivo dogodilo se u drugom poluvremenu...

Iako je susret bio bez ikakvog posebnog značaja, Slaven Belupo i Rijeka ponudili su zanimljiv dvoboj, ali samo u drugih 45 minuta. Prvo poluvrijeme nije pružilo puno toga, nije bilo čak niti previše prilika, a onda je u drugom dijelu krenula golijada.

U prvom poluvremenu treba istaknuti tri situacije koje su bile vrlo opasne i to sve tri pred golom Labrovića.

Prvo su se domaćini spetljali nakon ubačaja na peterac, nastala je gužva i obrana gostiju uspjela je izbiti u korner.

U 16. minuti velika pogreška riječke obrane, Zapata je pobjegao, došao potpuno sam pred Labrovića, probao je po zemlji pogoditi kut, ali Labrović nogom odbija.

Nova velika prilika stigla je u 33. minuti. Krstanović je dobio loptu na 11-12 metara, dobro se izborio za prostor, opalio i zatresao gredu.

U drugom dijelu Rijeka je povela već u 49. minuti. Murić je ubacio iz slobodnog udarca, Obregon je bio koncentriran i s nekih 6-7 metara nogom poslao loptu u mrežu.

Deset minuta kasnije Slaven je već vodio. Poravnanje je stiglo u 56. minuti iz kaznenog udarca koji je skrivio nepotrebno Čestić, a realizirao ga je Krstanović.

Tri minute kasnije Krstanović je krasnim udarcem s više od 20 metara pogodio poluvisoko u sam kut za 2:1.

Rijeka se vratila u 79. minuti. Murić je sjajno ubacio s desne strane na drugu vratnicu, tamo je potpuno sam Vukčević koji iz blizine zakucava u mrežu.

U sudačkoj nadoknadi iznenada se u prilici našao i Mlinarić, ali Solano je sjajno uklizao i izbio loptu.

Konačnih 2:2 neće posebno zadovoljiti niti jedne, a niti druge, Zekić je tražio pobjedu, ali i Tomić za podizanje samopouzdanja uoči finala Kupa.