Duje Ajduković preskočio prvu prepreku u kvalifikacijama Roland-Garrosa

Branimir Korać • utorak, 17.05.2022.

Duje Ajduković pridružio se Borni Goji u drugom kolu kvalifikacija Roland-Garrosa. U prvom kolu bio je bolji od Rusa Romana Safiulina...

Duje Ajduković igrat će u drugom kolu kvalifikacija Roland-Garrosa. U prvom kolu bio je bolji od Rusa Romana Safiulina u tri seta.

Ajduković je odigrao dobar meč, imao je priliku riješiti sve i u dva seta, ali Safiulin je uspio u tie-breaku dobiti drugi set.

Prvi set pripao je Ajdukoviću koji je lakoćom osvajao gemove na servisu protivnika i sa 6:2 je stigao do prednosti.

U drugom setu Ajduković je dva puta imao break prednosti, međutim Safiulin se oba puta vratio iz minusa. Set je otišao u 13. igru koja je pripala Safiulinu sa 7:1.

No treći set opet je pripao Ajdukoviću. Safiulin je poveo s 2:1 uz break, ali do kraja seta, od narednih šest gemova, Duje je osvojio njih pet.

U drugom kolu kvalifikacija igrat će protiv 12. nositelja Juana Pabla Varillasa s kojim se još nije susretao. Varillas je u prvom kolu kvalifikacija svladao Wu Tung-Lina sa 6:3, 6:2.