HT Prva liga, 36. kolo, 21.05.2022, 17:05 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Ante Čulina, Dario Kolarević, Ivan Starčević
Karlo Bartolec 69'
Osijek

Gorica i Osijek remizirali za kraj, pali golčina Jovičića i crveni Lovrića na povratku

Matej Kačan • subota, 21.05.2022.

Dosta sadržajno bilo je u Velikoj Gorici u pretposljednjem susretu 36. kola i čitave sezone HT Prve lige. Gorica i Osijek odigrali su 1:1, a nije se na povratku u Goricu proslavio Kristijan Lovrić...

Jedan eurogol Aleksandra Jovičića i crveni karton Kristijana Lovrića na svom povratku u Veliku Goricu svakako će biti glavne priče nakon odrađenog posljednjeg susreta u sezoni za Goricu i Osijek.

Posljednji dvoboj završio je s 1:1 u Velikoj Gorici uz dosta sadržajnu igru neopterećenih ekipa. Bolje je krenula Gorica koja je složila par dobrih situacija, a sve je to okrunio Jovičić možda i pogotkom sezone u 30. minuti.

Primio je stoper domaćih loptu na centru, povukao je 15-ak metara pa odapeo desnom, a lopta je odsjela u gornjem kutu Ivice Ivušića koji je prije toga odradio par lijepih obrana, ali ovdje ipak nije mogao ništa.

Mogla je Gorica do poluvremena i do 2:0, dobro su kombinirali Golubickas i Kalik, ali udarac potonjeg ide u blok pa je na odmoru 1:0 za domaće. Ipak je nakon odmora i očite bukvice u svlačionici na teren izašao bolji Osijek.

Krenulo je odmah opasno, u 55. minuti Caktaš iz dosta dobre situacije puca, ali vratar brani, a tri minute kasnije opet Kotarski čuva svoju mrežu, sad od pokušaja Fiolića.

Nastavio je Osijek tim ritmom pa u 67. Lovrić odličnom loptom gura Mancea u šansu, ali njegov udarac iskosa brani Kotarski. Ipak, nije mogao Kotarski ništa u 69. kad je Karlo Bartolec potegnuo nakon odbijanca iz kornera.

Bilo je to s nekih 20 metara, a dobro će svoj drugi seniorski nastup zapamtiti Vinko Skrbin jer baš njega je lopta pogodila u glavu i odsjela u mreži za, ispostavit će se i konačnih, 1:1.

U 78. Osijek ostaje s igračem manje, i to baš bez Lovrića koji je u svojoj prvoj utakmici u Velikoj Gorici od odlaska jako neugodno ušao u Keitu, a sudac je nakon VAR provjere žuti karton promijenio u crveni.

Do kraja se ipak moglo nabrojati još nekoliko šansi, jednu je Skrbin namjestio Stojanovskom kojem brani Ivušić, dok su s druge strane pokušali Mile Škorić izvana te Ante Erceg, ali jedan je neprecizan, a drugom brani Kotarski.

I to bi bilo to od utakmice i sezone za oboje. Osijek je zaključio sezonu sa 69 bodova i na trećem mjestu, dok je Gorica šesta s 45.