Dodig i Krajicek uvjerljivom pobjedom izborili četvrtfinale i dvoboj s prvim nositeljima

Matej Kačan • subota, 28.05.2022.

Hrvatski tenisač Ivan Dodig u svoju je biografiju dodao novo Grand Slam četvrtfinale. Ovo je izborio u paru s Austinom Krajicekom lakom pobjedom protiv Bublika i Kokkinakisa...

Dan za hrvatske predstavnike u parovima na Roland-Garrosu popravio je Ivan Dodig nakon ispadanja Mektića i Pavića. Dodig je u paru s Austinom Krajicekom izborio četvrtfinale.

Dodig i Krajicek za suparnike su imali Aleksandera Bublika i Thanasija Kokkinakisa, ali oni nisu predstavljali pretežak izazov. Sve je bilo gotovo za sat i 16 minuta, u dva seta.

U prvom setu bio je dovoljan break za 4:2 da bi Dodig i Krajicek uzeli set sa 6:3, dok su u drugom setu prvo propustili pet break šansi, ali onda su uzeli dva naredna servisa Kokkinakisa i Bulbika te su posao dovršili sa 6:2.

U četvrtinalu zato će imati mnogo teži zadatak. Tamo ih čekaju prvi nositelji Rajeev Ram i Joe Salisbury koji su svoju osminu finala također riješili u dva seta.