Juniori Hajduka preokrenuli Rudeš i došli na korak do obrane naslova

Matej Kačan • subota, 28.05.2022.

Juniore Hajduka samo još milimetri dijele od obrane naslova prvaka Hrvatske. Hajduk je u pretposljednjem kolu s 4:1 svladao Rudeš i može osvojiti naslov već u nedjelju ako Dinamo ne slavi...

Lijepe dane žive svi kojima je Hajduk u srcu. Dok su seniori zapalili grad i osvojili Kup, nadomak velikog uspjeha i obrane naslova u ligi stigli su juniori koji održavju prednost nad vršnjacima iz Dinama.

Hajduk je uoči ovog vikenda imao samo još dvije prepreke i dva boda prednosti, a prvu prepreku je preskočio preokretom nad Rudešom na domaćem terenu. Poveli su gosti u prvom poluvremenu i imali su i veliku priliku za 2:0, ali onda je Hajduk okrenuo.

Prvo je Filip Čuić iz penala izjednačio, a do poluvremena je okrenuo Đolonga vrlo lijepo iz slobodnog udarca. U drugom poluvremenu Domačić je u ranoj fazi riješio sve za 3:1, dok je iz drugog penala na utakmici Jere Vrcić postavio konačnih 4:1.

Hajduk sad s utakmicom više ima pet bodova ispred Dinama koji u 29. kolu u nedjelju gostuje kod Rijeke i treba mu pobjeda za bilo kakvu nadu. Hajduk u posljednjem kolu igra protiv Dugopolja, dok Dinamo igra s Orijentom.