Moro bez trofeja u Rusiji, Spartak slavio preokretom u finalu

Branimir Korać • nedjelja, 29.05.2022.

Nogometaši moskovskog Spartaka pobjednici su Ruskog kupa za ovu sezonu. U gradskom derbiju u finalu bili su bolji od Dinama s 2:1...

Moskovski Spartak četvrti put od raspada Sovjetskog Saveza osvojio je Ruski kup. Na ovaj trofej čekao je gotovo 20 godina, zadnji put osvojio ga je 2003. godine kada je u finalu slavio s 1:0 protiv Rostova golom Titova.

U današnjem finalu bio je bolji s 2:1 od moskovskog Dinama koji je tako ostao na onom jedinom Kupu osvojenom još 1995. godine kada je u finalu boljim izvođenjem jedanaesteraca stigao do trofeja protiv Rotora.

Danas je Spartak poveo u desetoj minuti pogotkom Aleksandra Soboljeva i s tim vodstvom se otišlo na odmor. Početkom drugog dijela Arsen Zaharian je izjednačio da bi u 72. minuti Quincy Promes pogodio za 2:1 i pobjedu Spartaka.

Nikola Moro kod Dinama je dobio priliku od 88. minute umjesto Skopinceva, a Dinamo je u 99. minuti imao priliku doći do poravnanja, ali Danil Fomin iz kaznenog udarca pucao je preko gola.